2013 рік

– для приватної особи розроблено полімерний матеріал для виготовлення силіконових приманок для рибальства. Розроблена рецептура і технологія виготовлення полімеру дала змогу одержати матеріал, який задовольняє всім вимогам замовника (міцність, еластичність, прозорість, нелипкість) та за своїми характеристиками не поступається матеріалам, представленим на міжнародному ринку.


– для ТОВ «Укрспецолива» проведено аналіз масла «Емол» (суміш рослинного та індустріального масел) на вміст у ньому вуглецю, водню та азоту. Науковцями фірми за допомогою методів аналітичної хімії встановлено відсотковий вміст елементів у сировині. Замовнику надано звіт про роботу.


– для компанії «Технокомплект» встановлено відсотковий склад золи з ТЕС за такими елементами: алюміній, залізо, кремній, кальцій, магній, натрій, калій та титан. Для проведення наукового дослідження було використано метод атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою (АЕС-ІЗП).


– для приватної особи проведено дослідження зразка теплоносія з метою встановлення причин виникнення осаду. За допомогою фізико-хімічних методів встановлено природу походження осаду і його склад. Причини утворення осаду досліджуватимуться далі.


– для ТОВ «Агрофірма «Пролісок ЛТД» проведено дослідження фунгіциду «Превікур Енерджі» з метою підтвердження складу, заявленого в сертифікаті. За допомогою фізико-хімічних методів науковцями встановлено компоненти наданого зразка препарату та підтверджено його відповідність документації.


– для ТОВ «МЗМ Холдинг» проведено аналіз карбіду кальцію на вихід ацетилену. Усі українські лабораторії, до яких звертався клієнт, відмовили у виконанні цього аналізу. Аналіз було виконано газометричним методом, згідно з ГОСТ 1460-81, п. 4.3. Встановлено, що зразок карбіду кальцію не відповідає вимогам ГОСТу для жодної із кваліфікацій якості.


– для приватної особи проведено дослідження рудного відвалу. Методом атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою встановлено елементний склад зразка.


– для ФОП «Допиро В.П.» проведено наукове дослідження двокомпонентної епоксидної смоли і стверджувача. За допомогою фізико-хімічних методів було встановлено компонентний склад наданого зразка. Оцінено можливість і вартість виробництва аналогічної смоли в Україні.


– для приватної особи проведено аналіз зразка олії невідомого походження на вміст сквалену. За допомогою методу газової хроматографії з мас-детекцією встановлено вміст цієї  речовини в олії. 


– для ПрАТ «Енергополь-Україна» проведено науковий аналіз рідини із системи опалення, яка спінювалась і перешкоджала нормальному процесу обігріву приміщень. За допомогою фізико-хімічних методів встановлено, що причиною піноутворення є наявність у рідині поверхнево-активних речовин. Замовнику надано рекомендації щодо усунення проблеми.


– для приватної особи проведено комплексне санітарно-екологічне дослідження земельної ділянки під забудову, зокрема проведено хімічний аналіз (на вміст важких металів і пестицидів) ґрунту та води з озера, мікробіологічний аналіз води з озера й свердловини, виміряно рівень радіації, електромагнітного випромінювання та магнітних полів.


– для приватної особи проведено наукове дослідження зразків інсектициду з метою встановлення в них відсоткового вмісту діючої речовини. За допомогою фізико-хімічних методів було доведено, що зразок № 1 містить діючу речовини у кількості, заявленій на етикетці, а зразок № 2, що має бути повним аналогом зразка № 1, містить її удвічі більше.


– для приватної особи проведено порівняння двох зразків рідкого екстракту біогумусу (дорогого і дешевого). Шляхом мікроелементного аналізу та аналізу на вміст гумінових кислот науковці компанії визначили компоненти, які є важливими для росту рослин. Виявилось, що обидва зразки не відповідають складу, заявленому на етикетці, причому окремі показники завищені виробником біодобрива більш ніж у 20 разів. У цілому аналіз показав, що дешевший зразок містить удвічі менше поживних речовин. Окрім того, у ньому було знайдено нітрати.


– для приватної особи проведено наукове дослідження таблеток з метою ідентифікації діючої речовини. За допомогою фізико-хімічних аналізів було знайдено активну речовину, що належить до синтетичних гормонів, а саме глюкокортикостероїдів. Сполуки цього класу чинять протизапальну, протинабрякову, протиалергійну та імунодепресивну дію.


– для приватної особи проведено наукове дослідження двокомпонентного засобу для волосся на предмет присутності в ньому шкідливих органічних сполук. Небезпечні речовини, що часто містяться в косметичних засобах, можуть викликати не лише пошкодження шкіри та слизових оболонок, а й порушувати нормальне функціонування внутрішніх органів. Науковцями компанії було проведено низку аналізів із використанням фізико-хімічних методів, у результаті яких було доведено відсутність шкідливих органічних сполук у наданому засобі для волосся.


ТОВ «Бінфілд Агро Технолоджіс» було надано зразок добрива з метою встановлення в ньому відсоткового вмісту таких елементів, як мідь, цинк, марганець. Відхилення складу даного продукту від норм призводить до зміни його властивостей, що матиме негативний вплив на рослини або не надасть бажаного ефекту. Фізико-хімічними методами було встановлено кількість елементів у зразку, інформацію передано замовнику.


– для ТОВ ВКФ «Велта» виконано наукове дослідження зразків глини на предмет вмісту в них 9 елементів. Хіміко-фізичними методами встановлено кількісний вміст елементів у продукті, що допоможе встановити його властивості. Інформацію надано замовнику.


– для ТОВ «КПД» з метою встановлення безпечності дитячої косметичної продукції виконано дослідження трьох зразків вологих серветок для дітей на вміст п’яти найбільш широко використовуваних парабенів і формальдегіду.


– для ТОВ «Еліт-Україна» із застосуванням фізико-хімічних методів аналізу проведено дослідження омивача для автомобільного скла на присутність метанолу. Метанол заборонено використовувати для виробництва склоомивачів, оскільки його пари є дуже шкідливими для здоров’я людини.


– до НСФ «ОТАВА» звернулася приватна особа з проханням встановити природу наданої нею сировини. За попередніми припущеннями, сировина була ваніліном або більш дешевим етилваніліном. Фізико-хімічними і хімічними методами було визначено хімічний склад наданого зразка.


– для приватної особи проведено дослідження сумішей невідомого походження на вміст небезпечних для здоров’я людини речовин і лікарських засобів. За словами замовниці, суміші призначалися для зовнішнього та внутрішнього використання і використовувалися для лікування її самої та її чоловіка. Фізико-хімічними й хімічними методами було проведено дослідження наданих зразків на присутність важких металів, токсичних органічних речовин і синтетичних фармацевтичних препаратів. За результатами досліджень встановлено, що один із наданих зразків для зовнішнього застосування містить небезпечну для здоров’я людини речовину, що може викликати захворювання нирок, печінки, центральної нервової та серцево-судинної систем і системи травлення.

Лабораторный анализ