19 Лютого, 2010

Аналіз хімічного складу комплектуючих допоміг суттєво скоротити брак продукції

Для виготовлення якісного товару перш за все потрібна якісна сировина чи комплектуючі. Це просте правило знають усі виробники. Втім, навіть якщо купувати комплектуючі однієї і тієї ж марки в одного і того ж виробника – це не завжди гарантія стабільної якості.

З такою проблемою зіткнувся виробник перемикачів. Під час виробництва на підприємстві начебто не змінювали нічого. Утім під час спайки контактів перемикачів значно збільшився відсоток браку. Однозначно встановити причину браку, відтак, усунути її керівництво не могло. Натомість, велика кількість бракованого товару суттєво зменшила прибуток від виробництва перемикачів.

Хімічний аналіз показав, що стало причиною браку

Оскільки різке збільшення кількості браку під час пайки перемикачів збіглося за часом із початком використання контактів із нової партії – підозру найперше викликала саме якість контактів. Втім, однозначно називати причину не було достатніх підстав. Адже брак продукції могли спричинити халатність робітників, пошкодження обладнання для спайки. Або ж бракованими були інші комплектуючі.

Візуально контакти для перемикачів нової партії нічим не відрізнялися від виробів із попередньої партії. Відтак, висувати постачальнику претензії не було підстав. Лише якісний хімічний аналіз міг підтвердити чи спростувати обґрунтованість підозр. Для проведення хімічних досліджень виробник звернувся до Науково-сервісної компанії «ОТАВА». Фахівці-хіміки мали провести науковий хімічний аналіз та провівши аналіз хімічного складу з’ясувати, чи відповідають стандартам якості контакти із нової партії та чи саме вони є причиною великої кількості браку перемикачів.

Для хім. аналізу фахівцям хімічної лабораторії надали зразки металевих контактів від перемикачів із двох різних партій поставки. Метою дослідження було визначити причини підвищеного відсотку браку при пайці з використанням другої партії.

Імовірною причиною різної якості контактів міг бути різний склад їх гальванічного покриття. Якісний хімічний аналіз мав встановити, чи обґрунтованим є таке припущення.

Хімічне дослідження складу гальванічного покриття контактів обох партій провели методом рентгенівської флуоресценції. Під час аналізу хімічного складу встановили, що контакти в обох випадках виготовлені з латуні (сплав міді з цинком), а їх покриття являє собою шар осадженого срібла. Помітних домішок під час хімічних аналізів науковці не виявили.

Разом із тим, за результатами хімічного дослідження науковці помітили, що сигнал срібла від контакту другої партії дещо менший, ніж від контакту першої. Це давало підставу хімікам для припущення, що кількість срібла, з якого виготовлене покриття в обох випадках різна. Однак метод рентгенівської флуоресценції недостатньо точний для обґрунтованих висновків стосовно кількісного вмісту. Тому науковці провели додаткові хімічні дослідження – науковий аналіз хімічного складу контактів.

Відібрані контакти для хімічного аналізу були розчинені в нітратній кислоті, отримані розчини проаналізували методом атомно-емісійної спектроскопії у індуктивно-зв‘язаній плазмі.

Хімічні дослідження показали, що відсотковий вміст міді, цинку та срібла у контактах однієї партії однаковий. Натомість, якщо порівнювати вміст першої та другої партій, то, за результатами аналізу хімічного складу, у другій партії вміст срібла у відсотковому відношенні на 18 % менший, за вміст срібла у першій партії (при відсотковому вмісті 1,397 % у першій партії, у другій вміст срібла становив 1, 142 %).

Лабораторні дослідження допоможуть Вашому бізнесу

Маючи висновки хімічного дослідження, на підприємстві змогли переконатися, що причиною великої кількості браку під час спаювання перемикачів є невідповідна якість контактів, зокрема, надто низький вміст срібла у їх покритті.

Результати якісного хімічного аналізу допомогли виробнику перемикачів встановити та усунути причину браку. Якісний хімічний аналіз дав змогу звернутися до постачальника контактів із обґрунтованою претензією та вимагати заміни бракованої партії.

Якщо у Вас на виробництві виникли аналогічні труднощі із якістю сировини чи комплектуючих, фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА» за Вашим замовленням проведуть науковий хімічний аналіз: хімічне дослідження для визначення шкідливих домішок, якісний хімічний аналіз для визначення вмісту діючої речовини, аналіз хімічного складу, тощо. Таким чином Ви зможете отримати повну та достовірну інформацію про Вашу сировину чи комплектуючі, а ваш бізнес – процвітатиме.