Березень 5, 2019

Чи очищає срібло питну воду від бактерій?

Звичайна срібна ложка – ефективний і недооцінений засіб, який допомагає додатково знезаразити питну воду. Але не все так просто, як хотілося.

Дійсно, срібло є хорошим дезинфікуючим засобом для води. Це було підтверджено у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я: срібло і нанопокриття на його основі володіють загальними антибактеріальними властивостями відносно грамнегативних (наприклад, Escherichia, Salmonella) та грампозитивних бактерій (Enterococcus, Staphylococcus і Streptococcus).

Але чи достатньо просто перемішати ложкою цукор у чаї? І ще запитання: чи потрібне кип’ятіння води?

Фахівців більше турбують глобальні проблеми очищення стічної води. Так, науковцями було проведено масштабний експеримент з визначення «ефективності міді та срібла як залишкових дезинфікуючих засобів у питній воді». Вивчали дію 100 мкг/л срібла і 400 мкг/л міді на мікроорганізми. Виявилося, що потрібно цілих 3 години, щоб у розчині зі сріблом знизилася кількість E. coli і L. monocytogenes. Інші досліджувані мікроорганізми були витривалішими до дії срібла – для зменшення їхньої концентрації знадобилося 7 годин. Мідь більше впливала на грампозитивні бактерії L. monocytogenes і M. fortuitum. Ефект посилювався, коли срібло й мідь об’єднувалися і температура води підвищувалась.

Під час іншого дослідження було зроблене приголомшливе відкриття: бактерії, які загинули під впливом срібла, смертельно небезпечні для живих мікроорганізмів. Науковці жартівливо  назвали це відкриття «зомбі-ефект». Учені спочатку вбили зразки бактерій Pseudomonas aeruginosa, використовуючи розчин нітрату срібла. Потім вони обережно відокремили мертві бактерії й додали їх у розчин з живими – майже 99,99 % живих мікроорганізмів загинуло. Результати цього експерименту пояснюють тривалу антибактеріальну дію срібла.

Який висновок для себе можна зробити? Щоб знищити мікроорганізми у воді, потрібно її прокип’ятити. А ось щоб тривалий час підтримувати бактеріологічну чистоту води – доцільно покласти в посудину срібний виріб. Особливо це актуально в спекотний літній період під час відпочинку на природі.

Якість питної води дуже важлива для здоров’я людини. Науково-сервісна фірма «ОТАВА» пропонує послуги з хімічного аналізу води, щоб ви могли дізнатися, що ви п’єте: цілющу воду чи забруднений мікроорганізмами розчин. Не завадить дізнатися, і в якому середовищі ви живете. Може, щось вас непокоїть: неприємний запах у будівлі чи поява алергії? Замовляйте комплексне екологічне дослідження квартири, будинку, офісу. Досвідчені фахівці визначать склад летких речовин з предметів побуту, проведуть аналіз повітря в приміщенні, виміряють рівень електромагнітного випромінювання та радіації.