Березень 19, 2019

Чи правда, що сенсорні екрани смартфонів є розсадниками бактерій? Результати досліджень

Стурбованість мікробіологів дедалі збільшується – сенсорні екрани смартфонів стають носіями патогенних мікробів. Деякі завзяті «юзери» використовують їх навіть, вибачте, в туалеті. Колись, ще до ери інтернету, відвідувачі вбиралень брали із собою книгу, а тепер – мобільний телефон. Раніше небайдужі матері вимикали світло, тепер потрібно відключати Wi-Fi.

Для оцінки мікробіологічної забрудненості сенсорних екранів смартфонів науковці провели дослідження в одному з німецьких університетів. У випадково вибраних студентів для експерименту взяли 60 телефонів. Результати аналізу показали: переважна більшість ідентифікованих на смартфонах бактерій пов’язані з родами Staphylococcus і Micrococcus. Також вдалося виділити патогенні організми, які можуть загрожувати здоров’ю людини.

Ще гірші показники виявилися при мікробіологічному аналізі поверхні мобільних телефонів у медичних закладах. Учені зробили висновок, що телефони виступають як резервуари патогенних та непатогенних мікроорганізмів. Найбільш поширеними є коагулазо-негативні стафілококи.

Обнадійливі результати досліджень повідомили німецькі науковці. Вони з’ясували, що протирання сенсорних екранів телефонів тканинами із мікрофібри в 6 разів знижує кількість бактерій на поверхні, а обробка засобом на основі спирту – майже на 98 %.

Мікробіологічне забруднення – одна з причин виникнення різноманітних захворювань. На здоров’я людини впливає повітря, яким вона дихає в приміщенні, наявність грибків і плісняви, води, яку вона вживає і навіть якість прибирання. Для бактеріологічного аналізу середовища проживання звертайтеся до фахівців компанії «ОТАВА».