22 Лютого, 2015

Де найбільш небезпечне місце у Вашій квартирі?

Чи траплялись у Вашому житті випадки, коли, перебуваючи в гостях, на робочому місці, в громадських місцях чи в інших приміщеннях, через деякий час Ви починаєте відчувати втому, головний біль, дискомфорт, для яких нібито немає об’єктивних причин? Або ж інший випадок, коли після ремонту, переїзду в нове житло чи зміни місця роботи Ви починаєте помічати погіршення самопочуття, втому, якої раніше не було, загострення хронічних хвороб або ж появу нових захворювань. Після безрезультатної боротьби із симптомами, консультацій із лікарями Ви виключаєте всі варіанти, крім одного, з якого і потрібно було починати: а, можливо, щось не так у моїй квартирі (будинку, офісі, школі)? Відповідь на це питання може дати біологія будівництва.

Біологія будівництва

Це поняття широко використовується в західній практиці. Воно включає в себе комплекс норм та стандартів щодо параметрів оточуючого середовища для будівель та приміщень різного призначення. Завдання біології будівництва – визначити, дати рекомендації щодо зменшення або ж і повного уникнення різних екологічних факторів ризику, що можуть мати негативний вплив на здоров’я людини. Згідно з її положеннями, в приміщеннях тривалого перебування людей обов’язковому контролю підлягають такі параметри:

– поля, випромінювання, радіація (електромагнітні поля стаціонарні і змінні, магнітні поля, електричні поля, рівень гамма-фону, радону)

– токсини, забруднювачі (отруйні гази, легкі органічні речовини, пестициди, мікро- та нанодисперсні частинки)

– грибки, бактерії, алергени (пліснява, дріжджі, бактерії)

– клімат у приміщенні (тиск, температура, вологість, рівень вуглекислого газу, кисню та ін.)

Звичайно, самостійно провести всі ці аналізи приватна особа не може, але в цьому і немає потреби. Варто звертатися до фахівців, компаній що надають послуги еколого-гігієнічного аналізу приміщень на різні види забруднювачів, починаючи від полів та випромінювань, закінчуючи грибками, бактеріями, якістю повітря. Однією з кращих в цьому напрямку є Науково-сервісна фірма «ОТАВА», діяльність якої спрямована на вирішення найскладніших аналітичних задач.

Для проведення еколого-гігієнічних досліджень компанія використовує сучасне обладнання, найкращі діагностичні інструменти, а також володіє всіма необхідними методиками. В арсеналі компанії термогігрометри, дозиметри, аналізатори електромагнітного випромінювання, газоаналізатори від провідних світових виробників контрольно-вимірювального обладнання – Tenmars, MIC, Gigahertz Solutions, Delta Ohm, Екотест та ін. Для більш точного аналізу повітря на вміст легких органічних сполук, крім газоаналізаторів, застосовуються ще й індикаторні трубки. Вони прості у використанні та забезпечують найточніші результати вимірювань.

Для проведення ґрунтовного дослідження необхідно не тільки методологічно правильно виміряти, але й інтерпретувати отриманий результат. Щоб зробити правильні висновки, необхідно знати, наскільки небезпечний той чи інший вид забруднення, орієнтуватись у нормативних документах, що регламентують допустимі значення для різних речовин. В ОТАВІ працюють висококваліфіковані спеціалісти – науковці, фахівці в різних галузях досліджень. Замовивши комплексний еколого-гігієнічний аналіз приміщення, Ви отримаєте достовірну інформацію про наявність небезпечних забрудників у Вашому помешканні, офісі, будинку чи на робочому місці.

Наші фахівці виїжджають на місце зі всією необхідною апаратурою у зручний для замовника час і проводять потрібні вимірювання. Вам не просто вкажуть на присутність того чи іншого забрудника, але й укажуть причину забруднення. А також запропонують ряд дієвих заходів із захисту та очищення приміщення. Інформацію про результати досліджень замовник отримує у вигляді розгорнутого вичерпного звіту із зазначенням усіх використаних приладів, методик аналізу та з практичними рекомендаціями.

Для того щоб переконатись, чи відповідає екологічний стан Вашого житла діючим міжнародним нормам, щоб дізнатись, як зробити свою домівку чистішою, атмосферу здоровою, а значить зберегти своє здоров’я, – зверніться до фахівців ОТАВИ.

Еколого-гігієнічне дослідження житлового приміщення

pryladyНорми для екологічних параметрів середовища у житловому приміщенні (квартирі, будинку) мають свої особливості і відрізняються від норм для виробничих приміщень та офісів, оскільки вдома людина проводить значно більше часу. Вдома повинні бути створені умови для повноцінного відпочинку й відновлення сил. Саме тому гранично допустимі значення шкідливих речовин для житлових приміщень більш жорсткі, особливо якщо йдеться ще й про дітей.

Комплексний еколого-гігієгічний аналіз квартири включає контроль таких параметрів:

· рівень електромагнітного випромінювання

· рівень магнітних полів

· радіаційний фон

· параметри мікроклімату (температура, тиск, концентрація вуглекислого газу, легких органічних сполук та ін.)

Набір контрольованих параметрів може бути дібраний за потребами й побажаннями замовника.

Нещодавно в одній із київських квартир, в якій проживає молода сім’я з маленькою дитиною, фахівцями ОТАВИ був проведений комплексний еколого-гігієнічний експрес-аналіз.

povytryaВимірювання проводили у всіх приміщеннях квартири, біля вікон, поблизу встановлених побутових приладів у режимі їх спокою та роботи. Для порівняння отриманих результатів із загальноприйнятими нормами і стандартами керувались наказом № 476 від 18.12.2002 р. «Про затвердження Державних санітарних норм та правил при роботі з джерелами електромагнітних полів», а також Єдиним збірником норм ЄС SBM-2008.

В цілому слід сказати, що результати досліджень виявилися досить втішними. Суттєвих перевищень прийнятих норм жодним із виявлених забруднювачів не було виявлено. Проте звернули особливу увагу молодих батьків на місце, яке необхідно вибирати для дитячих ігор чи спальних місць.

Для облаштування квартири її господарі використали якісні оздоблювальні матеріали та меблі, не зловживають надмірною кількістю миючих засобів, освіжувачів повітря, оскільки концентрація легких органічних сполук знаходиться в межах норми (концентрація VOC – 2,9 мг/м3).

roslynyА наявність у квартирі рослин взагалі є дуже позитивним фактором. Як відомо, рослини не тільки збагачують повітря киснем. Вони здатні поглинати основну кількість таких отруйних газів, як формальдегід, чадний газ, бензол, толуол, ксилол, трихлоретилен та ін. Якщо в інтер’єрі присутні такі рослини, як драцена, фікус, хлорофітум, сансевієрія (тещин язик), спатифілум, можете бути впевнені, що повітря в квартирі буде значно чистішим.

Радіаційний фон перебував теж у межах норми. В результаті оцінки гамма-фону в приміщенні отримані значення 16-17 мкЗв/год при нормі до 30 мкЗв/год. Значення поверхневої густини потоку бета-частинок складала 0,000х10³/(см2/хв) при нормі 0,010х10³/(см2/хв).

Концентрація вуглекислого газу виявилася дещо підвищеною – 1250 ррm. Однак після провітрювання становила 800 ррm при нормі для житлових приміщень до 1000 ррm. Інші параметри мікроклімату були такими: температура повітря – 18,1 ºС, вологість повітря – 64 % відносної вологості.

Дещо складніша ситуація в наших квартирах із рівнем електромагнітного випромінювання. Середньостатистична сучасна квартира просто перенасичена приладами, побутовою та комп’ютерною технікою, а кожен працюючий електричний пристрій є джерелом електромагнітного випромінювання. Такий постійний «побутовий електросмог» призводить до втоми, головних болів, зниження імунітету. Ми просто не уявляємо свого життя без пральної машини, мікрохвильовки, холодильника, плити, духовки, ну а ще тостера, електричного чайники, мультиварки тощо. І все це в основному зосереджено на кухні, яка тримає першість у рейтингу найбільш небезпечних місць у квартирі!

      lyuktrubyplyta

Аналіз магнітного поля показав, що усереднені значення магнітної індукції у квартирі не перевищують норм, рекомендованих європейськими інститутами регулювання, за винятком місць встановлення побутової техніки. У місці концентрації працюючої побутової техніки промислової частоти (посудомийна машина, тостер, електроплита, електропідігрів підлоги, бойлер) значення сягали 300-800 нТл, тоді як за нормами небезпечна дія магнітного поля змінного струму промислової частоти починається від 200-250 нТл.

Ще одним місцем з підвищеною експозицією магнітного поля стали місця прокладання силових кабелів (електроживлення квартири, розподільні щитки), де значення сягали 800-1300 нТл.

Аналіз густини потоку високочастотного електромагнітного випромінювання теж не виявив відхилень усереднених значень від норм, рекомендованих європейськими інститутами регулювання. Однак найвищі значення отримали в зоні прямої видимості навколо мікрохвильової печі при умові її роботи – 4,8-12,5 мкВт/см2.

    emv1emv2emv3

Ще одна потенційна небезпека – місце встановлення Wi-Fi роутера, друге в рейтингу найбільш небезпечних місць у наших квартирих! Значення густини потоку електромагнітного випромінювання в радіусі 0,8 м від роутера становить не менше 2,8 мкВт/см2. Доцільність використання безпровідного Інтернету в домашніх умовах є питанням досить спірним, коли звичайний провідний варіант є набагато безпечнішим. Тут потрібно дуже зважено оцінити переваги й недоліки та зробити вибір на користь здоров’я. В європейських країнах поступово відмовляються від використання Wi-Fi не тільки в побуті, а й у дитячих навчальних закладах.

Практичні рекомендації

Отже, за результатами еколого-гігієнічного дослідження житлового приміщення, проведеного фахівцями ОТАВИ, норми перевищували рівень магнітної індукції та густина потоку електромагнітного випромінювання. Це зумовлено великою кількістю побутової техніки в квартирі. Відмовлятись від благ цивілізації не потрібно, однак можна суттєво зменшити вплив цих негативних факторів, скориставшись такими порадами.

Шкідливий вплив випромінювання зменшується в 3-4 рази вже на відстані 40-60 см від джерела, тому під час експлуатації побутових приладів великої потужності від 1 кВт потрібно знаходитись від них якомога далі. Постарайтесь організувати місце відпочинку, спальне місце, дитячу кімнату подалі від встановлених побутових приладів, НЕ через стінку від кухні. Стіни та перегородки не є перешкодою на шляху електромагнітного випромінювання. Переконайтесь, що в сусідів теж не встановлені такі прилади біля стіни Вашої спальної кімнати.

Вимикайте з розеток усі прилади, якими Ви зараз не користуєтесь. Не залишайте в розетках блоки живлення приладів, зарядні пристрої до телефонів.

Проведіть екранування області прокладання силових кабелів екрануючою фарбою або екрануючою сіткою з обов’язковим заземленням. Ця процедура не є складною, не вимагає значних економічних затрат, однак дасть відчутний ефект.

Коли необхідно проводити комплексний еколого-гігієнічний експрес-аналіз житла?

Відомо, що завжди легше хворобу попередити, ніж боротись з її наслідками. Тому:

– проведіть еколого-гігієнічний експрес-аналіз ПЕРЕД придбанням квартири, будинку, присадибної ділянки

– проведіть еколого-гігієнічний експрес-аналіз ПЕРЕД народженням дитини, визначте найбільш сприятливе місце для дитячої кімнати, встановлення дитячого ліжечка

– ПЕРЕД придбанням меблів чи оздоблювальних матеріалів захопіть із собою газоаналізатор на легкі органічні сполуки – і Ви одразу зрозумієте, з яким виробником можна мати справу, а яких потрібно обходити стороною

– якщо ви проживаєте В ЗОНІ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ (поблизу промислових підприємств, транспортних магістралей, залізниць, місць встановлення телекомунікаційного обладнання тощо), обов’язково проводьте еколого-гігієнічний експрес-аналіз періодично або в разі погіршення самопочуття

– вимагайте у Вашого роботодавця документального підтвердження відповідності всіх екологічних параметрів на робочому місці

– вимагайте у керівництва дитячих закладів періодично проводити такі аналізи та доводити результати до відома батьків

– придбайте для приватного користування портативний мультифункціональний газоаналізатор. Він дасть змогу контролювати не тільки температуру, вологість і тиск, але й, в залежності від моделі, рівень вуглекислого газу, кисню, чадного газу, легких органічних сполук

Почнемо свій шлях до європейських цінностей з турботи про власне здоров’я!

анализ воздуха заказать