22 Липня, 2012

Фахівці ОТАВИ провели визначення хімічного складу алюмосилікатних мікросфер

Використання вторсировини у промисловості – вигідне не лише із екологічних міркувань, але і економічних. Адже, зазвичай, вторсировина дешевша за аналогічну продукцію природного походження. Зокрема, це стосується алюмосилікатних мікросфер.

Цей промисловий продукт, отриманий із золошлакових відходів ТЕС, що працюють на твердому паливі практично на порядок дешевший, ніж аналог, отриманий промисловим методом. Утім, недоліком роботи із вторсировиною є змінність її складу.

Так, фізико-хімічний склад алюмосилікатних мікросфер залежить від складу палива, що поступає на ТЕС, від його дисперсності, а також режиму горіння в котлі ТЕС. Відтак, щоб переконатися у відповідності такої сировини технологічним потребам для того чи іншого виробництва, необхідно провести фізико-хімічний аналіз.

Результати аналізу хімічного складу: порошок алюмосилікатних мікросфер на 27,5 % складається із Si

Фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА» отримали замовлення на проведення хімічного аналізу зразок вологого високодисперсного порошку – алюмосилікатних мікросфер. Відповідно до технічного завдання, замовник хотів отримати результати аналізу хімічного складу для визначення вмісту в порошку алюмосилікатних мікросфер 10 хімічних елементів, зокрема: Na, K, Ca, Mg, Al, Si, Fe, Ti, P, Mn.

Перед початком хімічного аналізу для визначення хімічного складу алюмосилікатних мікросфер, зразок висушили. Наважку сухого зразка алюмосилікатних мікросфер розчинили під дією мікрохвильового випромінення у тефлоновому посуді в суміші кислот.

Аналіз хімічного складу отриманого розчину провели методом АЕС-ІЗП (атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою) на спектрометрі Perkin-Elmer«Optima2100 ICP-AES». Аналіз хімічного складу наданого зразка показав: вміст Si- 27,5%, вміст K- 3,65%, Al- 18,8%, вміст Fe- 3,5%, вміст Ti- 0,65%, Mg- 0,9%, Na- 0,5%, Ca- 0,7%, P- 0,027%, та вміст Mn- 0,026%.

Золота жила для української промисловості

Ринок вторсировини в Україні – це золота жила, яка, на жаль, сьогодні практично не використовується. На смітник та у відвали в Україні щодня потрапляють тонни цінних ресурсів. Це твердження стосується як промислових, так і побутових відходів.

На звалищах твердих побутових відходів складують такі цінні компоненти як папір (потрапивши у контейнер із іншими видами відходів, зокрема, органічними, папір забруднюється та насичується вологою, відтак, втрачає свою цінність), органічні відходи (після змішування із іншими видами побутових відходів органічні компоненти вже не можуть використовуватись у якості компосту), поліетиленові пляшки, скло.

Що стосується промислових відходів, то тут ситуація не краща. Чимало відходів, що сьогодні складуються у відвалах та хвостосховищах принаймні частково могли б використовуватись як цінний компонент. До прикладу, золошлакові відходи від спалювання твердого палива на ТЕС у Великобританії та Німеччині використовуються як вторресурси на 100 %,  у Польщі на 80 %, в США – на 70 %.

Натомість, станом на 2011 рік, в Україні використовували повторно всього 5 % золошлакових відходів. Фактично, українські виробники, замість того, щоб заробляти на відходах – витрачають на їх складування та зберігання значні кошти, займають значні території земель під золошлакові відвали, які в свою чергу призводять до забруднення навколишніх територій.

Сьогодні все частіше замислюються над можливістю використання відходів промисловості у якості вторсировини. Значний потенціал у цій царині зокрема, мають і відходи від спалювання твердого палива на ТЕС. Золу та шлаки можна використовувати, зокрема, в будівельний галузі, для видобутку цінних компонентів для промисловості, та у сільському господарстві.

Особливий інтерес у відходах ТЕС, що працює на твердому паливі становлять алюмосилікатні мікросфери. Цей дрібнодисперсний порошок має ряд унікальних характеристик, таких як: низька щільність, висока температура плавлення, низька теплопровідність, значна хімічна стабільність, міцність. При додавання до цементу цей компонент зменшує його щільність, збільшує міцність та значно знижує коефіцієнт теплопровідності. Всі ці характеристики роблять алюмосилікатні мікросфери вкрай цінним компонентом.

Компанія «ОТАВА» пропонує визначення хімічного складу природних та штучних речовин

Якщо Вам необхідно проведення хімічних аналізів, утім, на вашому підприємстві немає постійно діючої лабораторії, або у лабораторії на Вашому підприємстві немає необхідного обладнання для потрібних вам фізико-хімічних аналізів – зверніться до компанії «ОТАВА».

Науково-сервісна компанія «ОТАВА» пропонує науковий хімічний аналіз: фізико-хімічні аналізи вторсировини (визначення хімічного складу відходів гальванічного виробництва, аналіз хімічного складу золошлакових відвалів, хімічний аналіз скла), хімічні аналізи на визначення токсичних речовин (хімічні аналізи дитячих іграшок, визначення хімічного складу засобів для догляду за дитиною, тощо), фізико-хімічні аналізи косметики, визначення хімічного складу медичних препаратів (фізико-хімічний аналіз препаратів натурального та синтетичного походження), аналіз хімічного складу будматеріалів, фізико-хімічний аналіз авто хімії, тощо.

Професійна робота наших науковців та високотехнологічне обладнання – запорука якісно проведених хімічних аналізів, необхідних для розвитку вашого бізнесу.

алюмосиликатная микросфера