15 Травня, 2011

Фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА» проводять аналіз хімічного складу і безпечності косметичних засобів по догляду за волоссям

На сьогодні споживачу пропонується велика кількість різноманітних косметичних засобів по догляду за волоссям, і майже кожен із виробників цих засобів переконує, що склад косметики саме його виробництва найбільш оптимальний та корисний. Особливої популярності зараз набули такі косметичні засоби як: шампуні, кондиціонери та маски, що, за словами виробників, містять у своєму складі дуже корисні природні компоненти, наприклад, кератин.

Кератин, а точніше кератини, – це сімейство фібрилярних білків, що характеризуються високою механічною міцністю. З кератинів переважно складаються такі рогові похідні епідермісу шкіри, як волосся та нігті. За будовою розрізняють α- і β-кератини. Волосся містить у своєму складі лише α-кератин.

Якщо до складу косметичних засобів по догляду за волоссям входять кератинвмісні компоненти, волосся стає більш гладким і менше піддається механічним пошкодженням. Це пояснюється здатністю частинок кератину «осідати» у місцях пошкоджень, згладжуючи поверхню волосся. Але, на жаль, у більшості випадків виробники лише красуються таким, що гарно звучить, терміном «кератин» для реклами, а у складі самого засобу про нього навіть і не згадується.

Аналіз хімічного складу косметики показав, що замість кератину у засіб додавали синтетичні матеріали

З подібною ситуацією зіштовхнулися і фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА». У лабораторію компанії «ОТАВА» для проведення наукового хімічного аналізу був наданий засіб по догляду за волоссям, який, за інформацією виробника, повинен був містити кератин природного походження і надавати волоссю м’якості та шовковистості.

Метою хімічного дослідження спеціалістів лабораторії було встановити безпечність цього засобу. Хімічними та фізико-хімічними методами був проведений аналіз хімічного складу наданого зразку. Результати хімічних досліджень показали, що даний засіб не містив у своєму складі шкідливих речовин.

Відповідно до аналізу хімічного складу, у засобі знаходилися або інертні речовини, або ті, що володіють антисептичними та антистатичними властивостями. Проте у процесі хімічних досліджень у зразку, окрім шкідливих речовин, також не було виявлено жодних слідів кератину.

Відповідно до отриманих результатів аналізу хімічного складу, як альтернативу кератину в даному засобі використовували більш дешеве синтетичне силіконове масло. Отже, хоча засіб дійсно можна застосовувати для догляду за волоссям, жодних природних компонентів у ньому не виявлено, хіба що у написах на етикетці. Хімічне дослідження підтвердило, що виробник просто приховав синтетичність свого продукту за красномовними біологічними назвами.

Якщо Ви бажаєте впевнитися у безпечності певного косметичного засобу або у відповідності реального складу косметики, до зазначеного на упаковці, звертайтеся до спеціалізованих лабораторій.

Фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА», маючи великий досвід у проведенні наукових хімічних досліджень різноманітних косметичних засобів, проведуть визначення хімічного складу косметики. За результатами хімічних досліджень Вам буде наданий докладний звіт про виконану роботу та рекомендації відповідно до отриманих результатів.