22 Лютого, 2012

Фізико-хімічний аналіз і консультації професійних хіміків допоможуть налагодити виробництво тиснених дерев’яних виробів

Ще з давніх часів люди прагнули прикрасити себе і створити затишок у своїх оселях. Для цього використовували всі підручні матеріали, одним з яких було й дерево. З нього виготовляли різноманітні елементи побуту та прикраси, а потім вирізали на них цікаві орнаменти, образи та ін.

Пройшло багато часу, але цікавість до дерев’яних виробів залишилася. Однак різьба по дереву є дуже трудомістким і довготривалим процесом, тому люди почали шукати альтернативні методи виготовлення візерунків по дереву.

І вони були знайдені – ще з 1870 року почали застосовувати на практиці техніку тиснення деревини. А оскільки науковий прогрес не стоїть на місті, то за цей час з’явилося безліч методів підготовки деревини до тиснення та безпосередньо самих пресувальних машин. Майстрові залишається лише обрати, що саме він бажає виготовляти та який для цього метод є найбільш оптимальним.

Фізико-хімічний аналіз допоможе ідентифікувати невідому речовину

Саме з проханням допомогти визначитися з методикою виготовлення пресованих виробів звернулися до Науково-сервісної компанії «ОТАВА». Її спеціалістам було надіслано дерев’яний натільний хрестик із рельєфним зображенням, який виготовлений за технікою тиснення деревини.

На думку замовника, деревина для покращення пластичності перед тисненням була попередньо оброблена невідомою хімічною речовиною, оскільки хрестик мав «хімічний» запах. Завданням спеціалістів ОТАВИ було провести лабораторні дослідження (фізико-хімічні аналізи) на визначення хімічного складу речовини, якою оброблявся хрестик, а також з’ясувати, як можна виготовити виріб, подібний до нього.

У ході лабораторного дослідження було розглянуто патенти на подібні методи обробки деревини й інформацію про доступні на ринку прилади для гарячого тиснення. Визначено, що перед пресуванням обов’язково проводять попередню підготовку деревини, причому така обробка може включати в себе як просякнення різними речовинами неорганічної та органічної природи (пластифікаторами), так і просто зволоження або обробку парою.

Лабораторне дослідження на визначення хімічного складу було проведено фізико-хімічними методами. Пробу деревини дослідили на присутність у ній речовин неорганічної природи.

Компанія «ОТАВА» пропонує не лише визначення хімічного складу речовин, але і допомогу в налагодженні нового виробництва

Для виявлення у складі деревини сторонніх органічних речовин застосовували методи фізико-хімічного аналізу. Результати лабораторних досліджень показали, що під час підготовки деревини до пресування не застосовували жодного хімічного модифікатора пластичності, а «хімічний» запах був зумовлений лаком і фарбою, якими була оброблена поверхня хрестика.

На основі патентної літератури замовнику було надано рекомендації щодо технології виготовлення даного виробу без застосування хімічних пластифікаторів. Якщо Вам необхідно провести фізико-хімічні аналізи, визначення хімічного складу, лабораторні дослідження для визначення присутності певних хімічних речовин у виробах з деревини чи інших об’єктах, а також, якщо вам необхідна допомога науковців-хіміків у налагодженні власного виробництва – звертайтесь до НСФ «ОТАВА».

Кваліфіковані фахівці, маючи великий досвід у проведенні різноманітних наукових лабораторних досліджень та фізико-хімічних аналізів детально розглянуть Ваше питання і допоможуть у його вирішенні.

Оксана Шевченко,
науковий співробітник Науково-сервісної фірми “ОТАВА”