2 Серпня, 2018

Формальдегід у ламінаті й електронних сигаретах. Як зменшити його вплив на наше здоров’я?

Час від часу історії в новинах захоплюють увагу спільноти й нагадують нам про невидимі загрози навколо нас. Ці загрози існують завжди, незалежно від того, чи ми про них знаємо.

Формальдегід – невидима загроза. Розглянемо декілька найбільш примітних історій про нього.

Не так давно наробила галасу історія про «60 хвилин», що стосувалася ламінату від Lumber Liquidators. Хоча йшлося про рівні формальдегіду в китайському ламінарному покритті, справжня проблема крилася у його маркуванні.

Підвищений рівень формальдегіду покриття підлоги – звичайна справа. Але якщо воно маркується «Відповідає CARB 2» і при цьому не відповідає цим же вимогам, це є проблемою. Регулювання щодо композитних виробів з дерева від Каліфорнійського управління повітряними ресурсами 2 фази (CARB 2) вимагає дотримання строгих критеріїв щодо виділення речовин з виробу. І це маркування запевняє споживачів, що продукт, який вони купують, має найнижчий показник виділення речовин.

Хоча ця історія досить швидко зникла з «гарячих» новин, вона повернулася через рік разом із оприлюдненням звітів CDC та Комісії з безпеки продуктів. В обох звітах було наголошено на високому ризику подразнення слизових оболонок і проблемах з диханням.

У липні 2017 року з’явилася пов’язана з формальдегідом інформація про те, що компанія «Weyerhaueser» повідомила про проблему щодо захисного покриття одного з їхніх продуктів. Перехід при виготовленні продукту на використання смоли на основі формальдегіду спричинив зростання його кількості, що виділялась з кінцевого виробу.

В останні пару років зросла кількість повідомлень про формальдегід в електронних сигаретах. Ці новини з’явилися не через якийсь випадок або кризу, а як наслідок публікацій наукових досліджень. Як тільки накопичилася достатня кількість досліджень, стало зрозуміло, що формальдегід в електронних сигаретах поряд з іншими потенційно небезпечними хімікатами становить серйозну загрозу. І в цій ситуації немає «винуватця», через якого при нагріванні хімікатів у рідині для сигарети вироблявся б формальдегід. Це природний побічний продукт процесу нагрівання.

Отже, що всі ці новини повідомляють нам? Ми зазнаємо впливу формальдегіду із багатьох предметів. І шанси до цього зростають ще тому, що ми це навіть не усвідомлюємо.

Гарна новина в тому, що є можливість зменшити вплив формальдегіду на наше здоров’я. Для цього слід дотримуватися простих правил:

  • Купуйте товари з низьким рівнем виділення формальдегіду, якщо маєте таку можливість.
  • Провітрюйте приміщення так часто, як тільки можливо.
  • Підтримуйте в приміщенні низьку температуру і вологість.
  • Не куріть ані традиційні тютюнові вироби, ані електронні сигарети.

Погано почуваєте себе в приміщенні? Підозрюєте, що причиною нездужання може бути формальдегід? Щоб переконатися в цьому і встановити джерело формальдегіду, радимо провести аналіз із визначення формальдегіду в повітрі. Відбір проб повітря та їхня експертиза виконуються висококваліфікованими спеціалістами ОТАВИ, які мають великий досвід роботи в сфері оцінки екологічних параметрів приміщення та його мікроклімату.