19 Січня, 2015

Хімічні дослідження на замовлення допоможуть пересвідчитися в безпеці сировини та якості продукції

Якщо раніше основна маса продукції вироблялася на великих підприємствах, які мали власні хімічні лабораторії, то сьогодні економічні реалії такі, що чимало підприємств не має можливості обладнати власну хімічну лабораторію із дорогим обладнанням та реактивами, та постійно утримувати висококваліфікований персонал такої лабораторії.

Але як в таких умовах провести хімічні дослідження, щоб перевірити якість сировини та контролювати хімічний склад продукції власного виробництва? Найкращий варіант в таких умовах – проведення хімічних аналізів у спеціалізованій лабораторії на замовлення. Такою можливістю для розвитку свого бізнесу вирішують скористатися замовники Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Алюмосилікатні мікросфери – екологічний матеріал з унікальними властивостями

Нещодавно до фахівців Науково-сервісної компанії «ОТАВА» звернувся замовник із проханням провести хімічне дослідження зразка вологого високодисперсного порошку сірого кольору, за інформацією замовника – алюмосилікатних мікросфер. Відповідно до технічного завдання, потрібно було провести хімічний аналіз зразка на вміст 10 хімічних елементів (провести кількісний хімічний аналіз).

Алюмосилікатні мікросфери – важливий промисловий продукт, використання якого стає дедалі популярнішим. Алюмосилікатні мікросфери – тонкостінні сфери, розміром до 2 мкм. Дрібнодисперсний порошок алюмосилікатних мікросфер характеризується рядом унікальних властивостей – низька теплопровідність, значна твердість, хімічна інертність, вогнетривкість, низька щільність.

Ці властивості вкрай важливі при виробництві теплоізоляційних матеріалів. Адже, вироби із використанням алюмосилікатних мікросфер характеризуються низькою теплопровідність, на рівні із пінопластом та скловатою. Разом із тим, якщо порівнювати блоки із алюмосилікатних мікросфер із пінопластом, то останні мають перевагу завдяки своїй вогнетривкості, а у порівнянні із скловатою – вироби із додаванням алюмосилікатних мікросфер виграють завдяки своїй міцності.

Використання алюмосилікатних мікросфер у гіпсобетонах дозволяє зменшити його щільність і разом з тим – збільшити його міцність. Важливу роль відіграють алюмосилікатні мікросфери і в нафтовидобувній та газовидобувній промисловості. Використання алюмосилікатних мікросфер дозволяє отримати полегшені тампонажні розчини, зробити конструкції свердловин надійнішими і водночас скоротити капітальні витрати на їх будівництво.

Алюмосилікатні мікросфери використовують:

 • для виготовлення полегшених тампонажних матеріалів, виготовлення вибухових речовин, бурових розчинів, дробильних матеріалів;
 • у виробництві теплоізоляційних матеріалів;
 • для виготовлення звукоізоляційних матеріалів;
 • полегшених бетонів, цементу, штукатурки, покрівельних матеріалів;
 • вогнестійких матеріалів (цегли та покриттів);
 • виготовлення ґрунтовки, шин, пластидів (нейлонові та поліетиленові матеріали).

В сьогоднішніх умовах все більше уваги приділяють утилізації відходів. Ще однією важливою перевагою алюмосилікатних мікросфер, окрім його унікальних фізико-хімічних властивостей, є спосіб одержання цього матеріалу.

Порошок із мікросфер можна отримувати відділяючи їх від золи винесення вугільних ТЕС. Тобто, фактично, використання алюмосилікатних мікросфер дозволяє частково зменшити об’єми золошлакових відвалів, та утилізувати відходи виробництва енергії на теплоелектростанціях. Це має позитивний екологічний ефект, окрім того, вартість цього матеріалу отриманого із золошлакових відходів на порядок нижча, аніж при отриманні його промисловим методом.

Зразок порошку алюмосилікатних мікросфер, наданий для хімічного дослідження замовником (кількісного хімічного аналізу) було висушено. Наважку сухого зразка розчинили під дією мікрохвильового випромінювання у тефлоновому посуді в суміші кислот. Хімічне дослідження отриманого розчину було проведено методом АЕС-ІЗП (атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою) на спектрометрі Perkin-Elmer «Optima2100 ICP-AES».

Відповідно до одержаних результатів хімічних досліджень зразок алюмосилікатних мікросфер містив (вміст у % за масою):  Si- 23,5% , Al- 13,5%, K-4,7%, Fe- 3,0% та 0,7% Na.

Хімічний аналіз – індикатор якості та безпеки

Якщо Вам необхідно провести хімічні дослідження (якісні хімічні аналізи та кількісні хімічні аналізи), щоби переконатися у якості сировини, яку плануєте придбати, або для перевірки якості продукції власного виробництва – звертайтеся до фахівців Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Компанія пропонує науковий хімічний аналіз, зокрема, проведення:

 • хімічних досліджень для визначення хімічного складу невідомої речовини;
 • проведення якісних хімічних аналізів та кількісних хімічних аналізів на визначення вмісту токсичних речовин (визначення важких металів, визначення пестицидів, якісні хімічні аналізи та кількісні хімічні аналізи на визначення нітратів, тощо);
 • хімічні дослідження для визначення хімічного складу природної сировини (якісні хімічні аналізи та кількісні хімічні аналізи піску, глини, вапняку тощо);
 • хімічні дослідження на визначення хімічного складу вторсировини (золошлакові маретіали, скло, відходи гальванічного виробництва);
 • хімічні аналізи фармацевтичних препаратів як природного, так і синтетичного походження;
 • визначення хімічного складу води (проведення якісного хімічного аналізу та кількісного хімічного аналізу);
 • визначення хімічного складу будматеріалів та автохімії;
 • тощо.

Якщо у Вас немає можливості утримувати на підприємстві лабораторію із висококваліфікованими хіміками та  високотехнологічним обладнанням, замовлення хімічних аналізів в спеціалізованій лабораторії Науково-сервісної компанії «ОТАВА» – оптимальне рішення.

Визначення хімічного складу допоможе визначити, чи відповідає сировина, яку Ви плануєте закуповувати, технологічним вимогам на вашому виробництві, а проведення хімічних аналізів вашої продукції допоможе контролювати її якість.