15 Травня, 2013

Хімічний аналіз – дієвий спосіб виявити фальсифікат серед біологічно активних добавок

Мумійо допомагає в боротьбі з найрізноманітнішими хворобами, але на ринку багато його підробок

Цілющі властивості мумійо відомі в народній медицині ще з часів Авіценни. Саме він був одним із перших дослідників, який здійснював хімічний аналіз мумійо і намагався визначити хімічний склад цього препарату.

Від стародавніх часів до нас дійшли рекомендації щодо лікування цією біологічно активною добавкою. Нині цей препарат допомагає у боротьбі з найрізноманітнішими хворобами, які супроводжуються зовнішніми і внутрішніми запальними процесами, грибковими інфекціями, порушенням обміну речовин, а також такими тяжкими недугами, як дизентерія, туберкульоз, шкірні захворювання, деякі різновиди екземи.

Нещодавно методами фізико-хімічного аналізу в результаті визначення хімічного складу було встановлено, що у складі мумійо містяться речовини аналогічні антибіотикам. Саме тому мумійо успішно використовується проти запалень і прискорює регенерацію тканин під час лікування переломів, відкритих ран і опіків.

Фізико-хімічні аналізи для визначення хімічного складу на сучасному лабораторному обладнанні дозволяють виявити у складі цієї біологічно активної добавки цілу низку життєво необхідних мікроелементів, які стимулюють імунітет.

Спеціалісти Науково-сервісної компанії «ОТАВА», яка проводить хімічні аналізи біологічно активних добавок (БАД) на предмет встановлення їхнього складу, стверджують, що більше 50 % БАД, розповсюджуваних через мережу Інтернет, виявляються підробками.  І дуже часто саме препарат мумійо стає об’єктом сучасних шахраїв, адже ця добавка нині користується великим попитом.

Фізико-хімічний аналіз показав, що «мумійо» містить токсичні елементи ванадій та нікель

Відомі випадки, коли людина, яка вже не перший місяць лікується препаратом мумійо, починає скаржитися на легку алергічну реакцію і сухість слизових оболонок. Як дізнаємося згодом, після проведення спеціалістами Науково-сервісної компанії «ОТАВА» фізико-хімічного аналізу органічних компонентів зразка, досліджуваний препарат не містить необхідних важливих складових (бензойної та гіпурової кислоти).  Проте, під час хімічного аналізу на визначення хімічного складу,  знайдено інші сполуки, яких там бути не повинно (асфальтени).

Висококваліфіковані спеціалісти визначають фальсифікат навіть за запахом. Звичайній людині це зробити  дуже важко, тому на допомогу приходить хімічний аналіз, який здійснюють хіміки-аналітики Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Лабораторії компанії «ОТАВА» укомплектовані всім необхідним оснащенням для здійснення фізико-хімічного аналізу. Завдяки поглибленому хімічному аналізу можливо встановити, які із компонентів фальсифікату можуть викликати алергічну реакцію. Для цього здійснюється рентгенофлуоресцентне дослідження матеріалу на предмет встановлення у ньому важких металів.

Спеціалісти Науково-сервісної компанії ОТАВА, аналізуючи зразок препарату мумійо, отримали приголомшливі результати – у досліджуваному зразку було знайдено 0,042 % ванадію та 0,013 % нікелю! Ванадій, як відомо, токсичний хімічний елемент, що спричиняє місцеві запальні реакції шкіри і слизових оболонок. Також він викликає порушення основних біохімічних механізмів організму.

Зважаючи на чималий досвід у проведенні складних фізико-хімічних аналізів та виявленні фальсифікатів, спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА» радять купувати біологічно активні добавки лише у спеціалізованих магазинах. У жодному разі не через мережу Інтернет, як це робить велика кількість наших громадян, бажаючи зекономити.