Лютий 22, 2013

Хімічний аналіз компресорного масла допоможе запобігти поломці холодильного і кліматичного обладнання

На сьогоднішній день на ринку України представлена велика кількість холодильного та кліматичного обладнання. Кожний виробник запевняє, що саме його техніка виготовлена кваліфікованими спеціалістами з найкращих деталей, а значить, і слугуватиме споживачеві найдовше. Але термін експлуатації техніки та якість її роботи не завжди залежать від марки виробника.

Холодильне і кліматичне обладнання, як авто – чим заправиш, так і буде працювати. Погано дібрані пальне і мастило перетворять найпотужніше авто на «стару консервну бляшанку». Тому якщо Ви хочете, щоб Ваша техніка служила тривалий час, при купівлі холодильників, морозильних камер, кондиціонерів і подібного обладнання особливу увагу слід звертати на тип холодоагенту й компресорного масла, якими вони заправлені, та їх сумісність.

А в подальшому дотримуватися правил дозаправки чи заміни холодоагенту та компресорного масла. Інакше відбудеться псування системи охолодження. А визначити конкретні причини зламу вже не так і просто.

Лабораторний аналіз на визначення складу речовини допоміг з’ясувати причину поломки обладнання

Якось до Науково-сервісної компанії «ОТАВА» звернулися з проханням провести лабораторний аналіз та встановити причину виходу з ладу систем охолодження холодильних установок. За словами замовника, системи почали перегріватися, а всередині компресора утворювався чорний в’язкий осад.

Фахівці компанії проаналізували науково-технічну літературу, на основі літературних даних розглянули дві можливі причини несправності: несумісність фреону та компресорного масла між собою або погану якість компресорного масла.

Спочатку було проведено хімічний аналіз неуживаного зразка масла і встановлено його тип. Лабораторний аналіз на визначення складу речовини показав, що масло є досить універсальним та може застосовуватися практично з кожним типом фреону.

Щоб виключити варіант несумісності масла та фреону, було проведено лабораторний аналіз уживаних зразків масла. В ході хімічного аналізу на визначення складу речовини, продуктів взаємодії вищезазначених компонентів виявлено не було. Але, на відміну від чистого зразка, лабораторний аналіз в уживаному маслі виявив незначні специфічні забруднення.

Для підтвердження отриманої інформації було більш детально проаналізовано всі три зразки. Під час опрацювання результатів лабораторного аналізу був проведений літературний пошук з питань сумісності та стабільності даного масла при роботі з різними фреонами. З’ясувалося, що причиною збоїв у роботі систем охолодження були порушення певних правил проведення сервісного обслуговування.

Хімічні аналізи та лабораторні дослідження проведуть спеціалісти НСФ «ОТАВА»

Щоб не допускати подібних ситуацій, перед купівлею або черговим сервісним обслуговуванням холодильного або кліматичного обладнання варто ознайомлюватися зі спеціалізованою літературою чи радитися зі спеціалістами.

Фахівці НСФ «Отава», опираючись на власний досвід, проконсультують Вас щодо того, яке компресорне масло та який тип холодоагенту слід використовувати в системах охолодження, а якщо система вже вийшла з ладу – проведуть хімічні аналізи для визначення складу речовини, встановлять причину поломки і нададуть рекомендації щодо уникнення подібних ситуацій у подальшому.

Оксана Шевченко,
науковий співробітник Науково-сервісної фірми “ОТАВА”