25 Лютого, 2015

Хімічний аналіз складу ґрунту визначить, чи придатна земельна ділянка для забудови або вирощування городини

Здоров’я – один із ключових чинників, що визначає якість життя людини. Більшість людей задля його збереження приділяє значну увагу повноцінному збалансованому харчуванню та здоровому способу життя. Та мало хто звертає належну увагу на стан довкілля, зокрема на стан ґрунту, на якому побудовано будинки чи розташовано присадибні ділянки.

Чи не підвищений вміст важких металів у ґрунті? Чи визначення важких металів не покажуть перевищення? Чи немає на земельній ділянці забруднення радіоактивними речовинами чи нафтопродуктами? Відповідь на всі ці запитання покаже, чи безпечною є земельна ділянка для її мешканців чи власників.

Відомо, що всі викиди, які утворюються внаслідок діяльності автомобілів, підприємств та заводів опиняються в ґрунті, ґрунтових водах і, як наслідок, поглинаються рослинами. Земля є певним фільтром, через який разом із водою проходять усі речовини, під впливом яких вона змінюється, накопичує забрудники та передає їх в оточуюче середовище.

Більшість людей при виборі земельної ділянки під забудову не приділяють уваги історії цієї території. Але є вірогідність, що тут раніше були сміттєзвалища або склади із шкідливими матеріалами, а неподалік можуть розташовуватися заводи чи пролягати автомагістралі, не говорячи вже про джерела радіоактивного забруднення.

Хімічний аналіз покаже, чи безпечною є земельна ділянка

Наслідком діяльності всіх перерахованих вище факторів є, в першу чергу, підвищений вміст важких металів в ґрунті, таких як кадмій, свинець, ртуть, а також інших шкідливих елементів – фтору, миш’яку, міді, цинку тощо. Ці елементи не змінюють своїх фізичних властивостей протягом років, оскільки не підлягають розкладу.

В незмінному вигляді вони потрапляють до організму людини найчастіше через пил. Як саме? Земля, із вмістом важких металів в ґрунті, при вивітрюванні піднімається вгору у вигляді дрібних частинок, де перемішується із повітрям та через легені потрапляє в організм людини.

Іншим шляхом токсичні елементи потрапляють до Вашого організму через воду. Наприклад, важкі метали разом із дощовою водою просочуються до підземних вод, а звідки потрапляють до колодязів, свердловин тощо.

Розглянемо вплив окремих шкідливих елементів, на здоров’я людини.

 • Кадмій – небезпечний канцероген, що викликає мутації, у тому числі й ті, які викликають ракові захворювання.
 • Свинець призводить до нервових розладів і захворювань крові.
 • Ртуть, яка потрапляє на присадибні ділянки зі сміттєзвалищ і з викидами промислових підприємств, пошкоджує печінку та кістковий мозок.
 • Миш’як вражає печінку і нервову систему.
 • Надлишок цинку може призвести до загальної інтоксикації та мутацій ДНК.
 • Радіоактивні речовини викликають розвиток злоякісних новоутворень і впливають на здоров’я наступних поколінь.
 • Канцерогени (у ґрунті це здебільшого ароматичні вуглеводні) спричинюють рак.

Мало хто знає, що від ґрунту залежить склад ґрунтового повітря. У забрудненому ґрунті вміст вуглекислого газу збільшується до 15 %, а кисню зменшується до 5 %. У такій землі через нестачу кисню переважають не гнилісні процеси розкладу органіки, а зброджувальні. У результаті утворюються метан, аміак, сірководень. Із ґрунту ці гази проникають у підвали будинків і по водогонах розповсюджується далі, отруюючи мешканців оселі.

Навіть якщо земельна ділянка розташована в екологічно чистому місці, варто звернути увагу на елементний склад ґрунту, адже від його хімічного складу залежить її родючість. Зазвичай ґрунт складається з твердої мінеральної і органічної частини, ґрунтового розчину та ґрунтового повітря.

З хімічних сполук у землі перше місце посідає SiO2, а потім у порядку зменшення йдуть Al2O3, Fe2O3, K2O, Na2O. У мінімальній кількості містяться також різні мікроелементи: кобальт, мідь, марганець, бор, йод, фтор, бром, нікель, стронцій, селен, молібден, цинк, літій, барій і т.д.

Джерелом утворення неорганічних сполук слугують не лише залишки материнської породи, а й розкладені мікроорганізмами рослинні і тваринні органічні залишки. У результаті цього процесу утворюються вуглекислі, азотнокислі, сіркокислі та фосфорнокислі солі кальцію, магнію, калію, натрію.

Отже, якщо Ви піклуєтесь про своє здоров’я та добробут, не зайвим буде провести хімічний аналіз ґрунту. Зокрема, хімічний аналіз на визначення пестицидів, хімічний аналіз на визначення важких металів, лабораторні дослідження на вміст радіоактивних речовин тощо. Адже може виявитися, що гарна земельна ділянка буде непридатна для забудови чи вирощування городини.

Визначення пестицидів, хімічний аналіз на визначення важких металів та інші фізико-хімічні аналізи пропонує компанія «ОТАВА»

Визначити повний елементний склад ґрунту Вам допоможуть спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Провідні спеціалісти проведуть повний аналіз якості ґрунту – встановлять елементний склад (від Na до U), проведуть хімічні аналізи на визначення важких металів, хімічні аналізи на визначення пестицидів, лабораторні дослідження на нафтопродукти та радіоактивні речовини. 

Лабораторні дослідження, такі як хімічні аналізи на визначення пестицидів, лабораторні аналізи на визначення важких металів, хімічні аналізи на визначення нафтопродуктів, радіоактивних речовин тощо Вам можуть знадобитися у таких випадках:

 • якщо Ви хочете придбати земельну ділянку під забудову;
 • якщо Ви хочете придбати земельну ділянку під садівництво;
 • якщо Ви хочете продати земельну ділянку і Вам потрібні докази про її безпечність;
 • якщо Ви вже маєте земельну ділянку і помічаєте погане самопочуття під час/після перебування на ній;
 • якщо Ви піклуєтесь про своє здоров’я;
 • тощо.

Хімічні аналізи, такі як визначення важких металів у ґрунті, визначення пестицидів, хімічні аналізи на вміст нафтопродуктів тощо, допоможуть з’ясувати, чи безпечною є земля.

У випадку, якщо проведені хімічні аналізи (визначення пестицидів, визначення вмісту важких металів в ґрунті, тощо), покажуть перевищення безпечних показників, фахівці компанії нададуть рекомендації, щодо можливостей зниження негативного впливу.

Науково-сервісна фірма «ОТАВА» завжди допоможе Вам у вирішенні найскладніших питань. 

Юлія Моторна

химический анализ состава почвы