14 Червня, 2018

Хімічний аналіз пестицидів і гербіцидів викриє шахраїв та визначить фальсифікат

Ви щойно купили пестицид відомої торгової марки і зекономили майже 40 %? А чи впевнені ви в якості придбаного пестициду? Недобросовісні виробники часто приваблюють покупців низькими цінами на підроблений товар. За словами експертів, 25 % засобів захисту рослин на ринках України фальсифіковані, тому існує висока ймовірність потрапити на підробку. Шахраї, маючи на меті більше заробити, можуть добавляти в упаковку будь-що, у тому числі й небезпечні суміші речовин. Лише провівши хімічний аналіз пестицидів, можна бути впевненим у безпеці та якості придбаної продукції.

Хімічний аналіз гербіциду встановив причину гибелі соняшника

Із фальсифікацією пестицидів, гербіцидів, фунгіцидів аграрії стикаються практично щороку, купуючи препарати на стихійних ринках, через інтернет, без чека або сертифіката якості. Від неякісних хімікатів страждає не лише споживач, а й виробник, марку якого підробляють, оскільки втрачається репутація і попит на товар. В упаковці може бути суміш хімікатів, вміст не відповідати зазначеному складу на упаковці або діючий компонент може бути зовсім відсутній. Такі препарати в кращому випадку не дають очікуваного ефекту, в гіршому – призводять до повного знищення урожаю.

Часто підробкою виявляються засоби захисту рослин з Китаю. Відомий випадок, коли для обробки соняшника було застосовано китайський препарат на основі гліфосату. Цей гербіцид активно використовується для боротьби з багаторічними бур’янами, діючи на їх активний центр росту, і є інертним щодо соняшнику. Проте засіб подіяв не лише на бур’яни, а й на культурні рослини, таким чином знищивши весь урожай.

У чому ж причина? Після проведення хімічного аналізу гербіциду було виявлено, що, крім гліфосату, виробник через незнання для посилення ефективності додав ще й сульфонілсечовину, яку навіть у мінімальних дозах соняшник не витримує. Це й призвело до гибелі рослин. Таким чином, якби перед застосуванням препарату було проведено визначення його хімічного складу, то можна було б уникнути великих збитків і втрати врожаю.

Аналіз хімічного складу пестицидів, гербіцидів, фунгіцидів попередить про шкоду для організму людини

Для чого ще необхідно робити хімічний аналіз засобів захисту рослин? До складу препаратів входять не лише активні інгредієнти, а й багато допоміжних речовин. Вони при контакті через шкіру і продукти харчування можуть потрапляти до організму людини. Зазвичай такі сполуки вважаються інертними та не контролюються під час виробництва в препаратах. Проте, виявляється, вони можуть бути небезпечними і викликати побічні реакції. Наприклад, 1-метил-2-піролідинон використовується як допоміжна речовина в Конфідорі. Під час випробувань цієї сполуки на щурах було виявлено її негативну дію на розвиток їхнього організму і репродуктивну функцію, зниження маси тіла.

Наслідки токсичної дії препаратів можуть спостерігатися і в людини. Дослідження впливу гербіцидів на основі гліфосату на клітини людини показали, що токсичність їх етоксильованих допоміжних речовин у 10 000 більша, ніж самого гліфосату. Зокрема, найбільш токсичну дію проявляв поліетоксильований таллоумін, який негативно впливає на «дихання» клітини і викликає їх некроз. Працюючи з подібними речовинами, варто використовувати засоби індивідуального захисту. Знаючи, з чим саме маєш справу, починаєш обачніше поводитися з препаратом. Тому постає необхідність проводити визначення складу пестицидів, гербіцидів, фунгіцидів перед їх використанням та контролювати в них вміст небезпечних супутніх речовин, які можуть завдати шкоди людському організму.

Хімічний аналіз пестициду в ОТАВІ встановив його придатність для використання в землеробстві

До хімічної лабораторії Науково-сервісної компанії «ОТАВА» звернулися представники компанії, що виробляє екологічно чисті засоби захисту рослин, з проханням дослідити препарат на вміст лугу. Саме цей компонент може бути причиною високого рН засобу і визначати, наскільки пестицид придатний для органічного землеробства. Хіміками ОТАВИ за допомогою рН-метричного титрування було встановлено відсутність лугу в препараті, а високий рН пояснено присутністю природних основних солей, таких як сода і поташ. Таким чином, фахівцями було зроблено висновок про екологічну безпечність представленого засобу для догляду за рослинами та придатність його для використання в землеробстві.

Висококваліфіковані спеціалісти ОТАВИ проводять якісний і кількісний хімічний аналіз фунгіцидів, гербіцидів, пестицидів, аналіз на вміст важких металів, встановлюють кількість діючої речовини та елементний склад засобів. Хіміки за допомогою сучасних технологій і методів аналізу допоможуть виявити фальсифікат, застерегти про можливі негативні наслідки застосування препарату та за необхідності нададуть консультацію.

Якщо ви є виробником засобів захисту рослин і маєте потребу контролювати якість своєї продукції або споживачем, який користується агрохімікатами та турбується про майбутнє свого урожаю, не витрачайте свій час і кошти даремно, замовляйте аналіз засобів захисту рослин в ОТАВІ.