Хімічний аналіз сигарет виробництва України, Білорусі, Молдови, Європи і США, для ТК «Україна»

Виробники сигарет вказують на пачках лише вміст смоли та нікотину. Писати весь склад вони не зобов’язані. Але, за даними світових досліджень, у тютюні може бути близько 4 тисяч шкідливих компонентів. Що це за речовини, про які виробник не пише на упаковці? Журналісти проекту «Головна тема», що виходить на телеканалі «Україна», вирішили провести експеримент і перевірити склад сигарет у лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА».

На експертизу надали 6 пачок сигарет, зокрема 1 пачку українського виробництва з фільтром популярної іноземної марки, яку широко рекламують і продають у всьому світі, та 2 пачки сигарет цієї ж марки, зроблені в Європі, США. Також на хімічний аналіз надали пачку найдешевших сигарет з фільтром українського виробника, але маловідомої марки, і сигарети цієї ж марки виробництва Білорусі та Молдови.

Що показали результати експерименту? Чи є різниця між сигаретами, виготовленими на українських фабриках, і тими, що виробляють за кордоном? Що, крім тютюну, виробники приховують від нас у розрекламованих пачках? І чому дорожче не означає краще? Дивіться у відеосюжеті телеканалу «Україна» «Гроші чи сигарети: скільки коштує тютюнова незалежність?»

 

Експеримент: що можна знайти в сигаретах

Підсумки експерименту якості сигарет