15 Листопада, 2018

Хімічний аналіз технологічних рідин збереже репутацію постачальника і допоможе виробникові уникнути експлуатаційних витрат

Перевірити якість технологічних рідин, визначити відповідність засобів вимогам нормативних документів, виявити підробки/фальсифікати зацікавлені підприємці, які привозять продукцію із-за кордону. Якщо підрядника запідозрять у постачанні неякісних товарів – це нанесе шкоду його репутації, а в умовах розвинутого інтернет-спілкування вірогідне внесення його до «чорного списку».  

Виявлення забруднюючих речовин, перш ніж вони призведуть до відмови роботи обладнання, дасть змогу виробникові уникнути потенційної зупинки системи. Завдяки попереджувальному хімічному аналізу технологічних рідин й виявленню фальсифікату не потрібно буде витрачати кошти на ремонт, розраховувати на кваліфікацію механіків і сподіватися, що розбирання-збирання не зменшить термін служби механізмів.

Технологічні рідини:
фреон
компресорне масло
охолоджувальні та гальмівні рідини
бурові суміші
засоби для очищення плат

За допомогою хімічного аналізу охолоджувальної рідини можна відокремити неякісні продукти  

Охолоджувальні рідини використовують у промислових і побутових приладах, автомобільній, харчовій та інших галузях. Антифризи застосовують для охолодження двигунів внутрішнього згоряння, у процесі роботи теплообмінників та інших установок. Як холодоагенти для кондиціонерів і холодильників використовують фреони. Відомо близько 40 різних видів фреонів. Відповідно до впливу на озоновий шар землі вони діляться на 3 групи. І тільки одна з них не викликає знищення озону.

Визначення хімічного складу охолоджувальної рідини допоможе ідентифікувати забруднювальні речовини і встановити оригінальність продукту. Підробки холодоагентів стають серйозною проблемою в Україні. Останнім часом у виробництві фальсифікату в першу чергу запідозрюють азійські фірми. Але, на превеликий жаль, й українські «фахівці» не гребують отримати незаконний прибуток, випускаючи свої товари під маркою відомих фірм. Так, наприклад, змінивши тільки одну літеру в найменуванні, полтавські виробники імітували популярний продукт – охолоджувальну рідину.

Використання чужого логотипа, копіювання етикетки можна назвати шахрайством. А от продаж неякісного товару, який призведе до виведення з ладу агрегатів, – це вже злочин. Як зазначає видання «Laboratory news», «тільки 2 % неправильних хімічних речовин, присутніх у суміші холодоагенту, може призвести до відмови роботи системи».

Щоб налагодити контакти тільки з надійними постачальниками, продавці й користувачі повинні контролювати якість товарів, які вони купують. Для цього необхідно робити хімічний аналіз фреону або інших охолоджувальних рідин.  

Щоб їздити безпечно і працювати без турбот, потрібно зробити хімічний аналіз технологічних рідин.

Хімічний аналіз компресорного масла

Деталі компресорів знаходяться в постійній взаємодії. Для їхньої ефективної роботи потрібні якісні мастильні речовини. Компресорне масло використовується в різних галузях промисловості, в тому числі й у виробництві автомобілів. Рівень шкоди від використання фальсифікату спрогнозувати неможливо. Тому що ніхто, крім підпільних «технологів», не знає хімічного складу компресорного масла і як цей склад вплине на стан мотора. Головне завдання менеджерів з постачання та автомобілістів – визначити якість компресорного масла, щоб уникнути покупки фальсифікату.

Щоб уникнути збитків, краще перевірити склад і якість компресорного масла. Співробітники компанії «ОТАВА» мають досвід з проведення хімічного аналізу компресорного масла. Ось один із прикладів. Замовник поскаржився, що на його підприємстві в холодильному обладнанні почав нагріватися компресор. Деталі агрегату вкрилися плівкою невідомої речовини. Масло погустішало та змінило колір. Якщо не знайти причину, то вийде з ладу вся система холодильних установок. Співробітникам ОТАВИ довелося розібратися в технології охолодження, знайти нормативні документи, в яких прописано склад масла та відшукати в літературі подібні випадки. Фахівці компанії прийшли до висновку, що причиною всіх неполадок була вода, яка потрапляє у систему. Вхідний хімічний аналіз компресорного масла був у нормі, а ось вихідний – з високим надлишком води. Добре, що підприємець не зволікав і своєчасно замовив дослідження. Після технічного огляду обладнання можна спокійно працювати.

Хімічний аналіз гальмівної рідини

Ще одна дуже важлива рідина – гальмівна. Від надійної роботи гальмівної системи автомобіля залежить безпека не тільки водія, а й пішоходів. Своєчасний технічний огляд, заміна технологічних рідин можуть запобігти аварії, на кшталт такої, що сталася у Дніпрі, коли фура протаранила 13 автомобілів. В інциденті загинула 1 людина та 3 постраждали. Хімічний аналіз гальмівної рідини покаже, з яких елементів складається речовина, чи входять до її складу важкі метали, чи містить вона воду або леткі речовини.      

Хімічний аналіз бурової суміші

Для пошуку й розвідки корисних копалин, видобування нафти, газу і води бурять свердловини. Сучасні технології буріння дає змогу вести розробку родовищ на глибині понад 12 тисяч метрів. Для промивання свердловин у процесі буріння використовують складну багатокомпонентну дисперсну система суспензійних, емульсійних і аерованих рідин. Ефективність застосування бурових розчинів залежить від їх властивостей. Склад регламентується нормативними документами. Для приготування бурових розчинів використовують тонкодисперсійну, пластичну глину з невеликим відсотком піщаних частинок. Шкідливі домішки погіршують стабільність з’єднання, знижують продуктивність роботи механізмів. Хімічний аналіз бурової суміші дасть змогу дослідити її елементний склад і виявити забруднювачі.

Не кожен вид глини придатний для виготовлення бурової суміші. Та якщо підприємець бажає досліджувати нові поклади глини, оцінювати їх технологічну цінність, то правильним рішенням буде замовити науковий хімічний аналіз. Співробітники хімічної лабораторії ОТАВИ вже проводили дослідження зразка глини та встановлювали її склад за основними компонентами.

Хімічний аналіз засобу для очищення плат

На надійність роботи електронних виробів впливає якість з’єднання, яке у свою чергу залежить від чистоти поверхні деталей. Якщо комплектуючі знаходилися на консервації, то важливо видалити мастильні матеріали. У процесі пайки також виникає забруднення флюсів. Засоби для очищення – водні розчини з додаванням знежирювального агента, спиртобензинові суміші, сучасні рідини на основі МРС-технології.

Очищення плат – це хімічний процес, під час якого відбувається взаємодія між речовинами, що знаходяться в розчині, й деталями устаткування. Використання невідповідної речовини може призвести до додаткових забруднень та відмови роботи обладнання. Також від якості рідини і відсутності у її складі небезпечних для людини речовин залежить здоров’я персоналу. Компанія «ОТАВА» виконує хімічний аналіз засобу для очищення плат, визначає склад випарів, метанолу, важких металів, проводить усі необхідні аналізи, щоб після використання засобу не псувалося обладнання та не хворіли люди.

Фахівці хімічної лабораторії ОТАВИ виконують якісний і кількісний хімічний аналіз технологічних рідин, завдяки якому можна дослідити елементний склад речовини, визначити кислотність/лужність, вміст води, ідентифікувати невідомі компоненти.

Кваліфікація фахівців компанії дає змогу виявляти підробки (фальсифікати), а також виконувати складний хімічний аналіз, за який не беруться в інших лабораторіях. Результати аналізу дають змогу виробникам усувати потенційні проблеми і проводити позапланове технічне обслуговування обладнання, а менеджерам – приймати правильне рішення – закуповувати партію товару чи відмовлятись від її придбання.