26 Грудня, 2012

Хочете дізнатися, чи є у косметичних засобах парабени? Компанія «ОТАВА» пропонує хімічні аналізи на визначення парабенів

Парабени – складні ефіри пара-оксибензойної кислоти. Парабени в косметології (а також у фармацевтичній і харчовій промисловості) широко використовуються як консерванти.

Останні лабораторні дослідження поставили під сумнів безпечність цих речовин. На думку науковців, використання парабенів в косметології та інших галузях промисловості, може шкодити здоров’ю людини як при потраплянні до організму разом із продуктами харчування, так і при використанні косметичних засобів, до складу яких вони входять.

Після потрапляння до організму разом з їжею парабени метаболізуються та перетворюються на імітаторів естрогену. Отже, тим, кому естроген протипоказаний, слід бути дуже обережним.

У першу чергу це стосується вагітних жінок, оскільки зайвий естроген може викликати патологію репродуктивної функції плоду. Також при регулярному вживанні продуктів, що містять парабени, відбувається їх накопичення в організмі. Це може вплинути на гормональний баланс і збільшити ризик захворювання на рак молочної залози, яєчників, матки у жінок, а в чоловіків – на рак сім’яників.

Найбільш виражена естрогенна дія у бутилпарабену й ізобутилпарабену, менша – у пропілпарабену, етилпарабену та метилпарабену.

Використання парабенів в косметології у ЄС жорстко обмежується

Результати лабораторних досліджень косметичних засобів, що містять парабени, показали, що метилпарабен, нанесений на шкіру, взаємодіє з ультрафіолетом, викликаючи старіння шкіри і пошкодження ДНК.

Лабораторні дослідження британських учених на визначення хімічного складу, виявили високу концентрацію парабенів у 18 з 20 ракових пухлин у грудях жінок. Це відкриття, поряд із доведеною здатністю парабенів імітувати естроген, дало змогу деяким ученим дійти висновку, що парабени здатні викликати рак грудей.

Провідний учений Великобританії, молекулярний біолог Філіппа Дарбре, повідомила, що ефірна форма парабенів, виявлена в пухлинах, свідчить про те, що вони походять від чогось, що наносилося на шкіру, наприклад, пахвового дезодоранту, крему або спрею для тіла.

Науковець отримала результат, що дає змогу пояснити, чому до 60 % усіх пухлин грудей виявлені тільки в одній п’ятій області грудей – верхньому зовнішньому квадранті, найближчому до пахв.

І хоча нинішні лабораторні дослідження до кінця не підтверджують причинно-наслідкового зв’язку між парабенами та пухлинами, у країнах ЄС використання парабенів в косметології жорстко обмежили. Наявність парабенів у косметичних засобах регламентовано спеціальними директивами: метил-, пропіл-, бутил-, етилпарабени та їх ізоформи – ізобутил- й ізопропілпарабени – дозволені до використання в чітко визначених пропорціях: 0,4 % від загального складу як єдиного парабену в цьому продукті та 0,8 %, якщо використовується суміш парабенів. При цьому багато фахівців вважають, що концентрації 0,19 % у більшості випадків цілком достатньо.

Окрім того, 21 березня 2011 р. Данія заборонила використання пропіл- і бутилпарабенів, а також їх солей у косметичній продукції для дітей віком до 3 років.

Парабени в косметичних засобах та харчових продуктах визначать у спеціалізованих лабораторіях в ході хімічних аналізів

Незважаючи на результати наукових лабораторних досліджень та хімічних аналізів, що свідчать про можливий негативний вплив парабенів на ендокринну систему і пов’язане з цим збільшення цифр захворюваності на рак, сьогодні використання парабенів в косметичному й лікарському виробництві продовжується.

Отже, якщо Ви хочете перестрахуватися та споживати лише вільну від парабенів продукцію, звертайтесь до спеціалізованих лабораторій, де проведуть лабораторні дослідження та хімічний аналіз на визначення хімічного складу продукції.

Фахівці аналітичної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА» проводять визначення хімічного складу косметичної продукції, хімічні аналізи харчових продуктів, хімічні аналізи на визначення хімічного складу продукції фармацевтичної промисловості та визначають присутність і кількісний вміст парабенів, а такожа надають консультації щодо отриманих результатів.

Оксана Шевченко,
науковий співробітник Науково-сервісної фірми “ОТАВА”