15 Листопада, 2014

Компанія ОТАВА на варті екологічно чистого землеробства: експертиза харчових продуктів та лабораторні дослідження покажуть, чи справді безпечні продукти під маркою «біо»

Харчування – невід’ємна складова нашого життя. Якісна їжа – наше здоров’я. На жаль, останнім часом їжу поділили на «хімічну» й органічну. Цей факт підтверджує поява так званих біомагазинів, що пропонують лише органічну продукцію.

Такі продукти отримують шляхом ведення органічного землеробства, основною перевагою якого є відмова від використання синтетичних добрив, пестицидів, регуляторів росту, кормових добавок і генетично модифікованих організмів.

Відповідність органічної продукції цим критеріям перевіряють у ході експертизи харчових продуктів. Відтак, «органічним» може називатися лише той продукт, в якому у ході експертизи харчових продуктів не було виявлено жодного із перелічених вище хімічних препаратів.

У свою чергу, поява «зеленого фермерства» спричинила попит на екологічно чисті добрива та пестициди. Такі засоби хоч і отримують з природної сировини, проте під час їхнього виробництва (у ході переробки) можуть використовуватися неорганічні хімічні речовини.

Для відповідності «зеленій» концепції необхідна відсутність «хімікатів» у кінцевому продукті. Тому для виробників біодобрив та пестицидів ключовим моментом є доказ екологічної чистоти їх продукції та її цілком природного походження.

Тут варто зауважити, що не завжди легко відрізнити біодобрива від штучних. Так, наприклад, добрива, отримані з пташиного посліду, містять природні поташ та селітру, які з хімічної точки зору практично неможливо відрізнити від їх промислово вироблених аналогів.

Тому питання перевірки екодобрив на предмет наявності в них синтетичних хімічних сполук актуальне як для їх виробників, що турбуються про власну репутацію, так і для фермерських господарств, що широко використовують цю продукцію в процесі вирощування біоовочів і фруктів та не хочуть потрапити на гачок до недобропорядних комерсантів.

У будь-якому випадку такі хімічні аналізи та лабораторні дослідження потрібно проводити в лабораторіях, які не лише укомплектовані гарним обладнанням, а й мають великий досвід роботи і висококваліфікованих спеціалістів, для експертизи біодобрив та пестицидів, а також експертизи харчових продуктів та визначення їхньої безпеки на належному рівні.

На ринку України в галузі хімічного аналізу добре зарекомендувала себе Науково-сервісна компанія «ОТАВА», що комплексно підходить до вирішення таких проблем. ОТАВА проводить лабораторні дослідження на визначення хімічного складу, хімічні аналізи на вміст пестицидів та нітратів, експертизу харчових продуктів на вміст пестицидів, експертизу харчових продуктів на вміст важких металів та інших шкідливих для людини речовин, тощо.

Лабораторні дослідження – єдиний спосіб контролювати якість продукції

Нещодавно до «ОТАВИ» звернулись представники української компанії-виробника з проханням провести лабораторне дослідження засобу, що мав високий рівень рН. Добропорядного виробника турбувала можливість наявності в його продукції лугу, що використовувався для отримання кінцевого продукту. Зазначимо, що в природній сировині й «зелених» продуктах вільний луг має бути відсутнім.

Фахівці «ОТАВИ» в ході проведення лабораторного дослідження продукту встановили вміст основних компонентів (речовин природного походження) та провели рН-метричне титрування, тобто хімічний аналіз на луг та речовини, які мають основні (лужні) властивості.

У ході хімічних аналізів зразка, з’ясувалося, що причина високого рівня рН продукту пов’язана з присутністю в ньому природних солей органічних кислот, які в розчині мають рН близько 9, а також соди й поташу, які можуть міститися в золі будь-яких рослин. Самого лугу в ході хімічних аналізів в продукті виявлено не було, що доводить його придатність до використання в органічному землеробстві.

Отже, якщо Ви є виробником чи споживачем біодобрив, пестицидів і хочете провести їх лабораторне дослідження, зокрема, перевірку на предмет наявності в них синтетичних хімічних сполук, звертайтесь до компанії ОТАВА, яка пропонує не лише хімічні аналізи, а перш за все комплексний підхід до вирішення найскладніших питань.

Юлія Моторна