Екологічна експертиза при купівлі житла або офісних приміщень

Екологічна експертиза при купівлі житла або офісних приміщень

Купуючи житло чи офісне приміщення, слід розуміти, що іноді власники продають свої приміщення через те, що вони екологічно небезпечні. Наприклад, офісні приміщення облаштовують дешевими меблями, які постійно виділяють формальдегід. Як наслідок, працюючий персонал постійно відчуває головний біль.

Іноді й нові квартири та офіси приховують в собі небезпеку. Навіть банальний силовий кабель за стіною квартири може стати джерелом потужного електромагнітного випромінювання.

Отже, перед тим, як купити житло чи офісне приміщення, варто його обстежити.

Нове і вторинне житло, офісні приміщення. Що може бути в них небезпечного з екологічної точки зору?

 • колонії мікроорганізмів, які розвиваються в системі вентиляції та спричиняють легеневі захворювання, бронхіт, астму, алергічні реакції
 • джерела шуму: ліфти, системи кондиціювання та вентиляції повітря, встановлені в суміжних приміщеннях, транспорт або галасливі сусіди
 • джерела забруднюючих речовин: несучі конструкції, будівельно-оздоблювальні матеріали, меблі та предмети інтер’єру
 • неправильна гідроізоляція, як наслідок – грибок на стінах, підлозі або стелі
 • стара електропроводка – причина пожежі та підвищення рівня електромагнітного випромінювання
 • підвищене електромагнітне випромінювання поблизу будинку

ПЕРЕЛІК ДОСЛІДЖЕНЬ, ЯКІ ВКЛЮЧАЄ ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА ЖИТЛА ТА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ:

(замовити можна як окремі дослідження, так і комплексний аналіз)

Вимірювання електромагнітного випромінювання

Ми не помічаємо електромагнітне випромінювання, але воно впливає на нас постійно. Джерелами випромінювання є високовольтні лінії електропередач, телекомунікаційні системи, мобільний зв’язок, бездротовий Інтернет, а також будь-який електроприлад, причому чим потужніший прилад, тим агресивніше поле. Тривалий вплив електромагнітного поля на людину достатньо шкідливий. Він викликає головний біль, швидку стомлюваність, алергію, призводить до серйозних порушень роботи всіх важливих систем організму.

Рекомендації: не купувати приміщення за наявності джерел випромінювання, або ж зменшити негативний вплив випромінювання за допомогою спеціальних екрануючих матеріалів.
Вартість дослідження – 1500 грн. без ПДВ.

Замовити
Вимірювання радіаційного фону

Радіаційне випромінювання невидиме і не відчувається без особливих пристроїв. Воно має канцерогенний вплив. Серед найбільш поширених ракових захворювань, викликаних радіаційним опроміненням, – лейкоз, рак молочної залози, рак щитовидної залози та рак легенів. При опроміненні вагітних жінок у дітей спостерігаються генетичні зміни в наступних поколіннях.

Рекомендації: однозначно не купувати радіоактивно забруднені приміщення.
Вартість дослідження – 850 грн. без ПДВ.

Замовити
Визначення рівня формальдегіду в повітрі

Формальдегід – поширений забруднювач повітря в сучасних приміщеннях. Його джерелами можуть бути меблі, нещодавно виконаний ремонт, неякісні утеплювальні матеріали тощо. Вплив формальдегіду на організм людини може проявлятися в широкому діапазоні – від сльозоточивості та подразнення слизових оболонок до виникнення онкозахворювань.

Рекомендації: якщо джерелом формальдегіду є меблі, то можна спробувати їх замінити, якщо будівельні матеріали – не купувати це приміщення.
Вартість дослідження – 4500 грн. без ПДВ.

Замовити
Визначення рівня концентрації радону

Основними джерелами радону у квартирах є будівельні матеріали та підземні скупчення газу. Жителі перших поверхів і власники будинків з підвалами страждають найбільше, адже саме із земної кори надходить 90 % радону. Радон надходить в людський організм через легені й починає опромінювати внутрішні органи, статеві, кровотворні органи та клітини. Радон також є найпотужнішим канцерогеном, що підриває імунну систему, пригнічує організм і викликає серйозні проблеми зі здоров’ям.

Рекомендації: у разі підвищеної концентрації радону не купувати приміщення.
Вартість дослідження – 1000 грн. без ПДВ.

Замовити
Загальна оцінка стану повітря і параметрів мікроклімату в приміщенні (вологість, температурний режим, індекс WBGT)

Невідповідність параметрів мікроклімату стандартам безпеки може впливати не лише на відчуття комфорту, а й на здоров’я людини, викликаючи подразнення очей і горла, надмірну стомлюваність.

Рекомендації: очевидно, не працює або відсутня система вентиляції. Потрібно або з’ясувати можливість відновлення вентиляції, або ж не купувати приміщення.
Вартість дослідження – 500 грн. без ПДВ.

Замовити
Виявлення ознак росту плісняви

Підвищена вологість через погану вентиляцію, приховані джерела вологості (затікання) сприяють появі плісняві у квартирі. Алергія, пневмонія, бронхіт, астма, трахеїт, молочниця – усі ці захворювання викликає наявність плісняви в будинку. Окрім того, пліснява може призводити до постійної втоми, головного болю, нудоти і блювання. Під дією грибка поступово руйнується весь будинок, незалежно від того, з якого матеріалу він зроблений, – дерева, бетону, каменя або цегли.

Рекомендований повний аналіз якості повітря
Рекомендації: не купувати приміщення за наявності плісняви.
Вартість дослідження уточнюйте

Замовити
Визначення вмісту СО2 у повітрі

Відчуття задухи часто помилково сприймають як реакцію на брак кисню. Насправді ж таке відчуття у людей виникає внаслідок перенасичення повітря газом СО2. Висока концентрація вуглекислого газу в повітрі приміщення може призвести до виникнення безсоння, регулярного головного болю, закладеності носа.

Рекомендації: очевидно, не працює або відсутня система вентиляції. Потрібно або з’ясувати можливість відновлення вентиляції, або ж не купувати приміщення.
Вартість дослідження – 1150 грн. без ПДВ.

Замовити
Замовити комплексний аналіз
Вартість екологічної експертизи житла чи офісних приміщень

Експертиза складається з двох частин. Перша проводиться безпосередньо на об’єкті. Друга вимагає лабораторних досліджень і, відповідно, потребує більше часу.

 • КОМПЛЕКСНЕ ЕКОЛОГО-ГІГІЄНІЧНЕ ЕКСПРЕС-ДОСЛІДЖЕННЯ
  Дослідження проводиться інженером ОТАВИ в помешканні замовника. Експрес-метод, миттєві результати.
  Показники
  Замовити
 • ДОДАТКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ, що вимагають більше робочих днів
  Додаткові аналізи, що виконуються в лабораторії ОТАВИ. Під час вимірювання рівня радону прилад повинен пролежати досить тривалий час у підвальному приміщенні замовника.
  Показники
  Замовити
Ви отримуєте офіційний, завірений печаткою звіт.
Скан-копія надсилається електронною поштою, оригінал – поштоюЗразок звіту