5 Жовтня, 2016

Лабораторні дослідження добрив та аналізи пестицидів допоможуть з’ясувати, чи придатні вони до використання в органічному землеробстві

Площі, що використовуються для органічного землеробства, постійно зростають,  а це в свою чергу тягне за собою постійне збільшення попиту на екологічно чисті добрива та пестициди, що дозволені для використання в органічному землеробстві.

Утім, чи завжди лабораторні дослідження таких добрив та хімічні аналізи пестицидів можуть підтвердити їх якість, природне походження, а отже, і відповідність вимогам до пестицидів та добрив дозволених в органічному землеробстві?

Органічні продукти – це продукти, які отримують внаслідок ведення органічного землеробства. Основними характерними відмінностями такого землеробства є відмова від синтетичних добрив, синтетичних пестицидів, заборона використання регуляторів росту, ГМО, кормових добавок.

Дотримання цих принципів при виготовленні органічної продукції ретельно контролює сертифікаційний орган, що не лише проводить експертизу продуктів харчування (готової продукції), але і жорстко контролює виробництво на кожному з етапів.

Сертифікаційний орган проводить лабораторні дослідження та хімічні аналізи ґрунтів, що використовуються в органічному землеробстві (зокрема, проводить аналізи на визначення пестицидів та наявність синтетичних добрив у ґрунті), контролює посівний матеріал у рослинництві та корми у тваринництві.

Не менш важливим є також екологічність добрив та пестицидів, що використовуються для вирощування органічних сільгосппродуктів. Такі препарати повинні бути виготовлені із природної сировини (хоч, у процесі їх виробництва і дозволене використання неорганічних хімічних речовин). Аналіз пестицидів та біодобрив повинен підтвердити їх екологічність та відсутність хімікатів на кінцевому етапі виробництва (у готовій продукції).

Аналізи пестицидів та хімічні аналізи добрив: корисно як для споживачів добрив, так і для їх виробників

Контроль якості добрив, що дозволені для використання в органічному землеробстві важливий як для виробників таких добрив, що турбуються про свою репутацію, так і для споживачів – екоферм, що не бажають втратити довіру клієнтів та сертифікат, що підтверджує їхню органічність.

Щоправда, нерідко синтетичні та штучні добрива відрізнити вкрай важко. До прикладу, біодобрива, що отримані в результаті переробки пташиного посліду за хімічним складом практично неможливо відрізнити від аналогічних добрив синтетичного походження (хімічні аналізи у кожному з випадків покажуть поташ та селітру).

Тож, аналізи пестицидів та лабораторні дослідження добрив, що використовуються в екологічно чистому землеробстві – іноді доволі складний процес, що потребує роботи досвідчених та висококваліфікованих спеціалістів.

В Україні в галузі хімічних аналізів значний досвід та високу кваліфікацію мають фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА». Спеціалісти компанії пропонують хімічні аналізи пестицидів, лабораторні аналізи на визначення хімічного складу добрив, експертизу продуктів харчування та інші дослідження.

Слід зазначити, що компанія «ОТАВА» проводить складні, нестандартні хімічні аналізи та дослідження, за які часто не беруться інші лабораторії, а також пропонує виробникам наукові консультації щодо технологічної схеми виробництва.

Хімічні аналізи підтвердили екологічність засобу для догляду за рослинами

Провести хімічні аналізи та лабораторні дослідження та визначити, чи міститься у засобі для догляду за рослинами луг. Із таким завданням звернулися до спеціалістів фірми «ОТАВА» представники компанії-виробника, що спеціалізується на виробництві екологічно чистих агродобрив та засобів захисту рослин виготовлених із природної сировини.

Виробника турбував високий рН у засобі для догляду за рослинами. Адже низька кислотність могла свідчити про наявність у готовій продукції (у засобі захисту рослин) вільного лугу, що є забороненим для екологічно-чистого землеробства.

Спеціалісти «ОТАВИ» провели ряд лабораторних досліджень та аналізів, зокрема, рН-метричне титрування, що дозволило визначити перелік речовин у засобі, що мали основні (лужні) властивості. В результаті проведених хімічних аналізів встановили, що луг у засобі відсутній. Натомість низький рН спричинений присутністю природних солей органічних кислот, що у водному розчині мають рН=9, а також присутністю соди і поташу, що зазвичай є у золі рослин.

Таким чином, хімічні аналізи та ряд лабораторних досліджень, проведених у незалежній лабораторії, підтвердили екологічну безпеку засобу для догляду за рослинами та допомогли виробнику із контролем якості сировини власного виробництва.

Якщо Ви виготовляєте або споживаєте засоби для догляду за рослинами, і Вам необхідно провести лабораторні дослідження добрив чи аналізи пестицидів – звертайтеся до фахівців Науково-сервісної компанії «ОТАВА», які допоможуть визначити, чи безпечною та якісною є така продукція.

Компанія «ОТАВА», окрім визначення хімічного складу, експертизи продуктів харчування та інших лабораторних досліджень, пропонує наукову підтримку в налагодженні технології виробництва та вирішенні на виробництві нетипових завдань.