31 Березня, 2011

Лабораторний аналіз сировини визначить її походження і якість

Досить часто перед виробниками постає питання про закупівлю якісної вихідної сировини для виготовлення тієї чи іншої продукції. Але оскільки деякі речовини можуть мати практично однаковий колір і запах, виникають ситуації, коли за зовнішніми ознаками досить важко встановити, чи дійсно товар, який Вам пропонують є якісним. 

У такому випадку варто звернутися до фахівців хімічної лабораторії, адже тільки лабораторний аналіз допоможе встановити, чи якісною є сировина.

Розглянемо, наприклад, випадок з ваніліном та етилваніліном. За запахом і зовнішнім виглядом ці дві речовини є однаковими, і обидві використовуються в кондитерській справі як ароматизатори. Насправді ж кожна з цих речовин має різні властивості та, навіть, безпечність. Етилванілін є дешевшим, має більш «жорсткий» і «металічний» присмак, тому легко може зіпсувати смак продукту. Крім того, якщо даний продукт погано очищений, то до його складу можуть входити небезпечні домішки.

Результати хімічного аналізу сировини – найкращий показник її якості 

Встановити якість і походження сировини можливо лише в спеціалізованих хімічних лабораторіях, зокрема в аналітичній лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Науковці компанії, маючи багаторічний досвід, проводять хімічне дослідження з визначення складу та якості як природної, так і синтетичної сировини. Серед їхніх останніх робіт – хімічний аналіз з визначення складу білого кристалічного порошку, за запахом схожого на ванілін.

До фахівців хімічної лабораторії із проханням зробити хімічний аналіз речовини, схожої на ванілін, звернулася приватна особа. Перед початком хімічного дослідження фахівці хімічної лабораторії зробили припущення: оскільки запах, схожий на ванілін має хімічна речовина етилванілін, то не виключено, що клієнтові під виглядом ваніліну спробували продати саме етилванілін, або його суміш із ваніліном. Щоб підтвердити чи спростувати такі припущення потрібно було зробити хімічний аналіз на визначення вмісту речовини.

Лабораторний аналіз наданого зразка спеціалісти «ОТАВИ» провели фізико-хімічними та хімічними методами. За результатами хімічних досліджень (було проведено ряд хімічних аналізів) встановили, що наданий замовником зразок продукту є чистим ваніліном без домішок.

Отже, якщо Вам необхідно зробити хімічний аналіз та встановити походження або якість натуральної чи синтетичної сировини, звертайтеся до спеціалізованої хімічної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Науковці компанії проводять лабораторні аналізи будь-якої складності, а після закінчення робіт надають докладний звіт про одержані результати.

Оксана Шевченко,
співробітник Науково-сервісної фірми «ОТАВА»