5 Листопада, 2014

Лікує чи калічить? Відповідь на це запитання дасть аналіз хімічного складу ліків

Коли людина тяжко хворіє, вона готова прийняти навіть отруту, якщо тільки сказати, що це допоможе їй вилікуватися. І тут одразу на допомогу приходять «диво-знахарі», які обіцяють поставити людину на ноги за допомогою свого зілля.

От тільки коштують такі «ліки» недешево. За словами «диво-цілителя», сировина для них завозиться з далеких країн і виготовляється тільки з найкращих трав, мідій тощо. Але що ж поробиш – наше здоров’я є безцінним, тому хвора людина викладає всі свої гроші, сподіваючись на скоріше одужання.

І ось починається лікування… Минають місяці, викладаються все більші суми за чудодійні препарати, але ніякого позитивного ефекту не спостерігається. Стан хворого тільки погіршується. А коли постає питання життя і смерті, «диво-знахар» заявляє, що, на жаль, цю хворобу він не в змозі вилікувати, що грошей не поверне, бо все витратив на виробництво «ліків». І просто зникає…

Рідні збирають останні гроші і в розпачі все ж вирішують звернутися до кваліфікованих лікарів традиційної медицини. Але лікарі, на жаль, на цьому етапі через дуже тяжкий стан хворого і несвоєчасне звернення вже не завжди в силах допомогти.

Чим же насправді «лікують» псевдознахарі та чи є безпечним вміст їхніх «диво-пляшечок»? На таке питання нещодавно довелося шукати відповідь спеціалістам аналітичної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА».

Під час лабораторних досліджень науковці виявили в ліках високий вміст свинцю

Без названияДо компанії звернулася приватна особа з проханням провести хімічний аналіз. Аналіз хімічного складу мав на меті визначення присутності небезпечних речовин у «лікувальних» засобах нетрадиційної медицини. За словами замовниці, ці суміші були запропоновані знахарем для лікування її чоловіка та її самої. Серед наданих для лабораторних досліджень (аналізу хімічного складу) зразків були ліки як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання.

Спеціалісти НСФ «ОТАВА» у ході лабораторних досліджень, зокрема, аналізу хімічного складу дослідили зразки наданих сумішей на вміст токсичних органічних речовин, провели хіманалізи на важкі метали і хімічні лабораторні дослідження для виявлення синтетичних фармацевтичних препаратів.

Без названия (1)В результаті хіманалізу у досліджуваних рідких препаратах, призначених для внутрішнього використання, не було виявлено перевищення норм вмісту важких металів та жодних фармацевтичних препаратів. На основі отриманих результатів лабораторних досліджень і хіманалізів було зроблено припущення про присутність у зразках незначних кількостей потенційно небезпечних органічних речовин. У цілому, відповідно до результатів аналізу хімічного складу ці рідини були ані шкідливими, ані корисними.

У ході лабораторного дослідження зразка мазі, під час пробопідготовки для встановлення її основи науковці ОТАВИ помітили досить специфічну зміну кольору. Жовтий при нагріванні переходив у золотистий із перламутровим відблиском, що дуже нагадувало «золотий дощ» – якісну реакцію на свинець. Це спонукало до подальших хімічних аналізів зразка мазі на предмет наявності в ній йодиду свинцю.

Без названия (2)У результаті додаткових аналізів хімічного складу було підтверджено присутність значних кількостей солей свинцю в наданому зразку мазі. Солі свинцю використовуються в нетрадиційній медицині, але тільки в незначних кількостях, оскільки уникнути їх шкідливого впливу на організм неможливо.

Цю мазь було рекомендовано втирати декілька разів на день в області хребта, плечей і стегон. Така доза мазі сприяла накопиченню організмом значних кількостей свинцю. Це у свою чергу могло викликати серйозні розлади в усьому організмі – вплинути на печінку, нирки, систему травлення, серцево-судинну і центральну нервову систему.

Причому шкідливого впливу зазнати міг не тільки хворий, якому мазь призначалася, а й людина, яка безпосередньо наносила мазь на його тіло. Отже, завдяки проведеному хіманалізу вдалося з’ясувати, що «диво-мазь» труїла не лише хворого, а і його рідних, які проводили лікувальні процедури.

Щоб уникнути подібних ситуацій, не варто вдаватися в крайнощі. Потрібно звертатися до кваліфікованих фахівців традиційної медицини. Якщо ж Ви все таки вирішили лікуватися нетрадиційними методами – переконайтеся, що Ви не потрапили на вудку шахрая, який за Ваші ж гроші може Вас і скалічити.

Хімічний аналіз покаже безпечність фармпрепаратів

Провести аналіз складу лікарських засобів як традиційної, так і нетрадиційної медицини на присутність у них фармацевтичних препаратів та токсичних речовин Ви можете в спеціалізованій лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА».

Фахівці компанії проводять аналіз хімічного складу сумішей різного походження на вміст конкретної речовини, а також здійснюють комплексний хіманаліз для визначення безпечності наданого зразка. По закінченні лабораторних досліджень замовнику надається докладний звіт про виконану роботу та рекомендації щодо отриманих результатів.

Оксана Шевченко,
співробітник Науково-сервісної фірми «ОТАВА»