21 Лютого, 2011

Незалежна екологічна експертиза допоможе подолати вплив забрудненого міського повітря

Повітря – елемент навколишнього середовища, від якого залежить діяльність всіх життєво важливих систем організму. Доросла людина за одну хвилину здійснює 15-17 дихальних рухів, при цьому об’єм повітря одного вдиху приблизно дорівнює 500 мл. Через легені це повітря потрапляє у кров і бере участь в усіх обмінних процесах організму.

У великих промислових містах атмосфера забруднена вихлопами автомобілів та відходами діяльності підприємств, що негативно впливає на дихальну та серцеву-судинну системи городян. І якщо на відкритому просторі повітря частково очищується за рахунок постійної циркуляції завдяки вітру, то, як показують дані незалежної екологічної експертизи, з потраплянням до житлового приміщення рівень забруднення зростає у рази.

Погана вентиляція, велике скупчення людей, кожен з яких видихає вуглекислий газ, а також мікрочастки пилу, пліснява, бактерії, що з’являються у невчасно очищеному кондиціонері, – усе це фактори, які призводять до значних змін у фізичному та хімічному стані повітря приміщень.

Вимірювання електромагнітного випромінювання та вимірювання радіаційного фону допоможуть виявити приховану загрозу

Постійне дихання забрудненим повітрям викликає астму, алергічні реакції, хвороби серця, крім того, американські вчені навіть підтвердили факт зниження інтелектуальних здібностей у результаті отруєння шкідливими речовинами, які знаходяться у повітрі. Через нестачу кисню виникають запаморочення, слабкість, головний біль.

Окрім того, порушення норм подекуди виявляють і в ході вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання рівня шуму та вимірювання радіаційного фону тощо. Всі ці фактори негативно впливають на здоров’я та самопочуття людини. Але навіть така екологічна ситуація це не привід для паніки! Звісно, вам не вдасться перенести в інше місце магістраль, яка знаходиться поряд з вашим будинком, але покращити екологічну ситуацію у квартирі або офісі ви цілком можете.

Проведення незалежної екологічної експертизи, зокрема, аналізу повітря дозволить виявити небезпечні хімічні речовини і розробити рекомендації щодо покращення екологічного стану житла. Якісно провести таке дослідження і дати кваліфіковані поради можуть спеціалісти Науково-сервісної компанії «ОТАВА», яка надає послуги з вимірювання параметрів мікроклімату, температури і вологості повітря, проводить вимірювання шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання радіаційного фону, вібрацій, проводить комплексне еколого-гігієнічне дослідження будь-якого приміщення або присадибної ділянки.

Незалежна екологічна експертиза: від вимірів рівня шуму до хімічного аналізу ґрунтів присадибної ділянки

Співробітники Науково-сервісної компанії «ОТАВА» під час проведення незалежної екологічної експертизи керуються діючими в Україні нормами документу 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)».

Причиною забрудненого повітря можуть бути шкідливі речовини у ґрунті або поверхневих водах присадибної ділянки, або ж різноманітні предмети, що зберігаються в оселі. Тому, окрім різноманітних вимірювань, компанія «ОТАВА» також виконує фізико-хімічний аналіз ґрунтів і поверхневих вод на вміст антропогенних забруднювачів (отрутохімікатів, важких металів та інших екотоксикантів).

Звісно, незалежна екологічна експертиза та проведення комплексу досліджень, таких як вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання рівня шуму, вимірювання радіаційного фону, тощо, – це найбільш правильний шлях.

Але якщо з тих чи інших причин ви ще не прийняли остаточне рішення про проведення незалежної екологічної експертизи та таких досліджень як вимірювання радіаційного фону, вимірювання електромагнітного випромінювання, тощо, то існують універсальні рекомендації для забезпечення чистоти повітря вашого приміщення: регулярне очищення вентиляційних каналів, вологе прибирання, провітрювання, вирощування квітів, які виробляють фітонциди.

Дотримуйтеся цих простих правил, консультуйтеся з професіоналами і дихайте чистим повітрям на повні груди!

Юлія Моторна