20 Вересня, 2013

ОТАВА пропонує хімічний аналіз рідин для електронних цигарок та допомогу в розробці рецептури такої рідини

Подразнення слизових оболонок, захворювання дихальних шляхів, емфізема легень, пептична виразка шлунку, гіповітаміноз вітаміну С, остеопороз, атеросклероз, тромбоз, інсульт, інфаркт, параліч, гангрена, цукровий діабет, порушення статевих функцій, ускладнення при вагітності, безпліддя, рак – ось неповний перелік захворювань, на які наражає свій організм курець. Адже хімічні аналізи на визначення хімічного складу вже давно підтвердили, що у тютюновому димі знаходиться цілий «букет» токсичних сполук.

Проте, незважаючи на суттєву небезпеку для власного організму, близько 30 % дорослого населення світу палить. Зокрема, в Україні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни. У свою чергу, від хвороб, пов’язаних із палінням, щороку помирає 120 тисяч українців.

Ця невтішна статистика посприяла початку боротьби з тютюнопалінням на державному рівні. Нині вводяться різноманітні заборони та санкції, що стосуються як безпосередньо самого куріння, так і реклами тютюнової продукції та її продажу.

Але, оскільки нікотин викликає сильне фізичне та психологічне звикання, ця політика обмежень викликала у курців попит на альтернативні продукти паління.

Електронні цигарки як безпечна альтернатива?

Так, останнім часом набули популярності електронні сигарети – пристрої для створення диму (пари) зі спеціальної ароматизованої рідини. Ця рідина може відрізнятися за складом і ароматом, містити певну кількість нікотину або не містити його взагалі. В її основі – органічний розчинник або суміш розчинників, які вважаються нетоксичними і не зазнають хімічних змін при випаровуванні з нагрівального елемента.

Рідини, подібні до тих, що використовуються в електронних сигаретах, також  знайшли своє застосування у кальянах. Так, наприклад, класичний тютюн для кальяну настільки сильно просочений додатковими складниками, що більше схожий на джем. Окрім тютюну, рідинами просочують папір, тирсу, солому або сушене листя.

Отримані маси популярні у зв’язку із забороною тютюнопаління у приміщеннях, оскільки дозволяють палити кальян у міських закладах без порушення закону. Ароматизатори, у свою чергу, дозволяють зробити їх майже ідентичними до мас на основі тютюну.

Попри уявну безпечність, вищезгадані рідини теж можуть завдавати шкоди здоров’ю. Лабораторні дослідження та хімічні аналізи на визначення хімічного складу таких рідин підтверджують, що вони не завжди є такими безпечними, як переконують виробники. Небезпека виникає у тому випадку, коли для виробництва рідин використовується неякісна забруднена сировина, що може призводити до окиснення  складників при випаровуванні.

Лабораторні дослідження та хімічні аналізи дадуть відповіді на всі ваші питання про безпеку

Та навіть провівши лабораторне дослідження на визначення хімічного складу продукту, іноді важко передбачити, яких саме перетворень він зазнає під час нагрівання в електронній сигареті чи кальяні. Тому, навіть знаючи, що такий товар – не фальсифікат, бути повністю впевненим у його безпечності не можна. Висновки про безпеку сумішей для електронних цигарок можна зробити лише на основі лабораторних досліджень.

Переконатися у тому, що Ви використовуєте дійсно якісний і безпечний продукт, Вам допоможуть висококваліфіковані спеціалісти Науково-сервісної фірми ОТАВА. Компанія «ОТАВА» пропонує нестандартні лабораторні дослідження, визначення хімічного складу, хімічні аналізи на визначення токсичних компонентів, тощо.  

Фахівці з багаторічним досвідом не лише проведуть хімічний аналіз та перевірять склад рідин для електронних сигарет та кальяну на наявність у них шкідливих домішок, а й допоможуть у розробці рецептур для нових рідин.

Юлія Моторна