21 Лютого, 2012

Аналіз хімічного складу косметичних засобів і розробка рецептур побутової хімії

Широкий асортимент косметичної продукції дає змогу сучасному споживачу обрати продукт, який відповідає його потребам. Але не дивлячись на те, що ринок косметичних засобів переповнений, місце для розвитку в цій галузі ще є.

Аналіз хімічного складу косметики і вивчення науково-технічної літератури – перший крок у розробці рецептур

Якщо Ви бажаєте налагодити власне виробництво косметичного засобу, насамперед Вам необхідно визначитися з хімічним складом миючого засобу чи складом косметики, який ви плануєте виготовляти. Це можна зробити, провівши аналіз хімічного складу подібного за властивостями й призначенням продукту. А вже знаючи хімічний склад косметики або миючого засобу, можна розробити рецептуру побутової хімії з властивостями, що будуть відповідати вимогам замовника.

Допомогти в проведенні вищезазначених етапів: визначення хімічного складу миючого засобу (визначення складу косметики) і розробці рецептур побутової хімії нового зразка допоможуть спеціалісти компанії «ОТАВА». Вони мають великий досвід у лабораторних дослідження та хімічному аналізі, а також розробці рецептур побутової хімії (різноманітних косметичних засобів). Фахівці наукової лабораторії на першому етапі роботи ознайомлюються з англомовною науково-технічною патентною літературою, що стосується складу косметики (або хімічного складу миючих засобів) й виробництва подібних засобів.

Крім того, науковці компанії проводять пошук англомовної науково-технічної літератури з методів аналізу подібних об’єктів та адаптують обрані методики до особливостей наданого зразка. Після отримання результатів кількісного та якісного аналізу проводиться перевірка вмісту кожного компонента у складі косметики відповідно до європейських вимог безпечності косметичних засобів. Відповідно до отриманих результатів, замовнику надаються рекомендації щодо безпечності всіх складників майбутнього продукту.

Визначивши хімічний склад майбутнього косметичного засобу (або хімічний склад миючих засобів), спеціалісти починають займатися безпосередньо розробкою рецептури його приготування. Створений пробний зразок продукту віддається замовнику на тестування.

Процес розробки завершується тоді, коли продукт задовольняє всі висунуті замовником вимоги. Слід зазначити, що спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА» розробляють рецептури товарів побутової хімії не тільки з властивостями, аналогічними до наданого зразка. На прохання замовника вони можуть їх змінювати. Наприклад, у випадку мила, це може бути здатність краще або гірше пінитися чи мати інший аромат.

За бажанням замовника, фахівці ОТАВИ можуть проводити лабораторні дослідження та надавати інформацію лише по хімічному складу косметики (або хімічному складу миючих засобів) або займатися лише розробкою рецептури певного засобу, за умови надання повної інформації про склад та вимоги до готового продукту.

ОТАВА має чималий досвід у розробці рецептур косметичних засобів і товарів побутової хімії

Лабораторний аналіз уже існуючих на ринку засобів побутової хімії та розробка рецептури нового косметичного продукту – перші кроки на шляху до успішного виробництва. Після завершення досліджень замовник отримує звіт про виконану роботу. Звіт містить усі дані про склад косметики чи іншого засобу і методику виготовлення продукту. У подальшому ОТАВА зобов’язується надавати замовнику додаткові роз’яснення, які стосуються виготовлення продукту в лабораторних умовах. Спеціалісти фірми можуть також бути науковими консультантами під час промислового виробництва, відповідно до умов надання консультаційних послуг.

Отже, якщо Ви бажаєте випустити на ринок новий косметичний продукт, але не знаєте, з чого почати, зверніться до кваліфікованих спеціалістів компанії «ОТАВА». Базуючись на великому досвіді, вони проводять дослідження хімічного складу та розробку рецептур різноманітних косметичних засобів. Серед останніх виконаних робіт – розробка ароматизатора для душових і дослідження хімічного складу мила для подальшої розробки його рецептури.

Оксана Шевченко,
науковий співробітник
Науково-сервісної фірми «ОТАВА»