18 Серпня, 2013

Профілактичний захист дітей від електромагнітного випромінювання

Як свідчать численні дослідження, діти є найбільш уразливою групою до шкідливого впливу безпровідних технологій на їхній організм. Уряди різних країн закликають до обережності і роблять кроки до подолання цієї проблеми.

У деяких школах і дитсадках Швейцарії, Австрії, Франції та Німеччини безпровідний Інтернет-зв’язок був замінений традиційною дротовою моделлю. Дитячий та дорослий організми по-різному реагують на безпровідну передачу сигналів та випромінювання мобільних телефонів і телефонів DECT, WLAN (тобто Wi-Fi), дитячих телефонів та різних гральних консолей із безпровідним контролем.

Оскільки нервова та імунна системи дітей усе ще перебувають у процесі розвитку, а їхні кістки значно тонші, випромінювання на зразок того, що виходить із мобільних телефонів, проникає глибше в їхні тіла. Було помічено, що діти, які постійно перебувають в електромагнітних полях, стають нервовими та непосидючими, мають короткочасну й слабку концентрацію уваги, швидко втомлюються і неспокійно сплять.

Більш того, швейцарські дослідники довели генотоксичний ефект випромінювання, що є доволі тривожним фактом.

У 2006 році в Австрії Віденська лікарська палата опублікувала інструкцію з правильного використання мобільних телефонів. Лікарі підкреслюють, що дітям до 16 не варто використовувати мобільні засоби зв’язку без зайвої необхідності.

У 2012 році Австрійська лікарська палата визначила рівні випромінювання, які можна вважати безпечними. Ці показники виявилися набагато нижчими за всі добові значення, які створюють мобільні телефони та пристрої DECT і WLAN.

У 2007 році Російський національний комітет із захисту від неіонізуючого випромінювання попередив про небезпеку безпровідного випромінювання для дітей та молоді.

У 2009 році в Паризькому університеті III проголосували за мораторій на пристрої WLAN для зменшення ризику для здоров’я студентів і співробітників.

У 2007 році німецька влада видала інструкції щодо того, як можна уникнути використання безпровідних технологій всюди, де це можливо. Через зростання випадків канцерогенних захворювань у молодих людей та дітей за останні 10 років тисячі лікарів і науковців Німеччини висловили своє занепокоєння та звернулися до уряду із закликом до встановлення більш жорстких стандартів для високочастотного випромінювання.

Діючі стандарти для короткострокового теплового впливу випромінювання на людське тіло викликають найбільше несхвалення вчених. Нетепловий та довготривалий вплив не можна брати до уваги, оскільки це питання пульсуючого випромінювання, а його серйозні дослідження ще не були проведені. Ситуація змінюється протягом останніх років, і з’являються нові дані про потенційну загрозу нетеплового впливу для тіла людини.

Зокрема, Європейська рада в 2011 році випустила реліз, в якому зазначалося, що довготривалі нетермальні ефекти можуть шкодити людям, тваринам, рослинам і комахам.

Це стосується навіть показників, які значно нижчі офіційно дозволених стандартів.

Громадськість має усвідомлювати, що будь-яка затримка прийняття більш жорстких норм може призвести до таких фінансових проблем та проблем зі здоров’ям, з якими людство нещодавно зіткнулося при використанні азбесту та нікотину. До всіх країни ЄС було висунуто заклик терміново вжити необхідних заходів безпеки для запобігання і зменшення всюдисущого випромінювання, в першу чергу для захисту дітей.

Цікаво зазначити, що у Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи 1815 у пункті 8.1.5 вказано, що потрібно активізувати пошук нових типів телекомунікації, які б не мали такого шкідливого впливу на здоров’я та навколишнє середовище.

Принцип ALARA – зменшення випромінювання наскільки це можливо – став новим методом у боротьбі проти електросмогу. У 2011 році деякі лідери ЄС прийшли до висновку, що мобільні телефони та пристрої WLAN мають бути забороненими в школах.

У новій класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я від 2011 року випромінювання від мобільних телефонів перенесли з категорії нешкідливих до «потенційно канцерогенних». Усе більша кількість виробників мобільних телефонів попереджає, що під час розмови телефон слід тримати на відстані декількох сантиметрів від голови.

Коли йдеться про дітей, ми не можемо дозволити собі навіть найменшого ризику. Слід прагнути дотримання інструкцій з використання безпровідних технологій так само, як і профілактичних заходів.

Особливо детально мають бути розроблені вказівки для вагітних жінок про безпечне використання мобільних телефонів та необхідні профілактичні заходи.

Швейцарська й австрійська моделі профілактичних заходів проти випромінювання є найкращими у світі. За останніми науковими дослідженнями шкідливого впливу безпровідних хвиль вчені представили нові методи підключення до Інтернету, які не будуть ґрунтуватися на безпровідному принципі.

Діти, безперечно, найбільш уразлива група нашого суспільства, коли йдеться про випромінювання. Необхідно якомога більше дбати про те, щоб забезпечити їхню безпеку, особливо щодо  захисту місць, де вони сплять, де поглинання випромінювання найбільше.

У повсякденній практиці перший крок до захисту – усунення у наших помешканнях постійних джерел випромінювання, яке виходить з WLAN роутерів та телефонів DECT.

В Україні фахові послуги з вимірювання та професійного захисту від електромагнітного випромінювання надають спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА». 

 

вимірювання і захист від ЕМВ