15 Лютого, 2012

Рекомендуємо провести хімічний аналіз БАДів на вміст шкідливих речовин

Кожна людина хоче  бути здоровою. Хтось для цього приділяє більше уваги фізичній підготовці, а хтось – здоровому харчуванню. Серед прибічників останнього способу особливої популярності сьогодні набули біологічно активні добавки (БАДи). Це харчові суміші з біологічно активними речовинами в дозах, що відповідають фізіологічним потребам людини.

Отже, біологічно активна добавка – це спеціальний харчовий продукт, призначений для вживання або введення в межах фізіологічних норм до раціонів харчування чи харчових продуктів з метою надання їм дієтичних, оздоровчих, профілактичних властивостей для забезпечення нормальних і відновлення порушених функцій організму людини.

Хімічний аналіз допоможе з’ясувати, чи безпечний БАД

В Україні БАДи з’явилися понад 10 років тому, але за цей час стали широко використовуватися. Проте, на жаль, цікавитися ними почали не тільки з оздоровчо-профілактичною метою – попит на БАДи зробив їх ласим шматком для шахраїв.

На сьогодні досить часто можна зустріти невеличкі контори, які продають біологічно активні добавки та, на відміну від фахівців у аптеках, обіцяють вилікувати від усіх хвороб. Довірливі українці, ведучись на красиві обіцянки, вирішують, що ліки в аптеках є менш ефективними, та йдуть за «суперліками» до таких «конторок». А потім не розуміють чому, в кращому випадку, не відбувається покращення здоров’я, а у гіршому – хвороба прогресує.

Давайте ще раз прочитаємо наукове визначення поняття «біологічно активні добавки» та назавжди запам’ятаємо, що БАДи не є панацеєю від усіх хвороб, не є ліками, вони застосовуються з профілактичною метою для поповнення організму корисними речовинами.

БАДи, які продаються не в спеціалізованих закладах, у більшості випадків лише дають змогу шахраям заробити побільше грошей.

І добре, якщо хімічний аналіз на визначення хімічного складу такого продукту просто покаже, що в ньому заниженийвміст активних компонентів чи до його складу входять інертні речовини. Набагато гірше, коли в ході хімічного аналізу з’ясується, що замість необхідних складових використовуються шкідливі для здоров’я речовини. Під час визначення хімічного складу БАДів на українському ринку неодноразово виявляли такі препарати.

Тому, якщо Ви не впевнені в якості біологічно активних добавок, які вживаєте, краще перестрахуйтесь і перевірте їх склад – замовте лабораторне дослідження з визначення хімічного складу.

В компанії «ОТАВА» провели хімічний аналіз БАДу «Аttiva Рapaya integratore alimentare»

До Науково-сервісної фірми «ОТАВА» звернулася приватна особа з проханням провести лабораторне дослідження зразка БАДу «Аttiva Рapaya integratore alimentare» на присутність у ньому шкідливих речовин. Фахівці компанії провели хімічний аналіз цього БАДу на визначення його хімічного складу. У ході дослідження було встановлено, що продукт не містить відомих шкідливих компонентів.

Отже, купувати БАДи слід лише в спеціалізованих закладах та аптеках. Перед цим обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, який визначить, який тип біологічно активних добавок Вам слід вживати. Якщо ж у Вас виникли сумніви щодо якості продукту, який Ви придбали, краще перевірте його безпечність – замовте хімічний аналіз БАДу.

Науковці компанії «ОТАВА» мають великий досвід у проведенні хімічних аналізів та лабораторних досліджень біологічно активних добавок. Тому якісно і фахово допоможуть Вам визначити їх склад та безпечність.

Оксана Шевченко