16 Лютого, 2013

Спеціалісти ОТАВИ проводять науковий біологічний і хімічний аналіз будь-якої складності

Основна сфера діяльності Науково-сервісної фірми «ОТАВА» – проведення наукових хімічних аналізів і біологічних досліджень будь-якого типу й складності. Ґрунтуючись на власному багатолітньому досвіді, фахівці компанії розробили чіткий план роботи з досліджуваним об’єктом, що включає в себе пошук необхідної науково-технічної і патентної літератури, її опрацювання, вибір та адаптацію методики лабораторних досліджень для наданого зразка, проведення фізико-хімічного аналізу, досліджень хімічними й біологічними методами, обробку результатів, надання замовнику звіту про виконану роботу та рекомендацій щодо отриманих результатів.

Науковий хімічний аналіз

Науковий хімічний аналіз передбачає встановлення якісного та кількісного складу неорганічних, органічних речовин, мікроелементного складу води, виявлення токсичних речовин у косметичних засобах і засобах автохімії, виявлення за допомогою лабораторних досліджень підробок фармацевтичних препаратів, БАДів тощо. На основі результатів хімічних аналізів фахівці наукової лабораторії компанії «ОТАВА» надають замовнику висновок про якість, безпечність та оригінальність досліджуваного зразка.

Серед останніх таких замовлень – проведення лабораторних досліджень для компаній «Еліт-Україна» і «Г.К.ХАН і КО.». У першому випадку в ході фізико-хімічного аналізу було досліджено склад омивача для автомобільного скла на присутність метанолу.

У другому випадку було проведено фізико-хімічний аналіз харчових сумішей на вміст сорбінової кислоти. Через особливості складу об’єкта сертифікована методика ДСТУ не дозволила повністю вилучити речовину. З огляду на це було опрацьовано англомовну науково-технічну літературу й експериментальним шляхом дібрано найбільш придатну методику фізико-хімічного аналізу, яку адаптували для даного зразка. Обрана методика лабораторного дослідження дала змогу повністю вилучити кислоту із суміші та встановити її кількісний вміст.

Аналіз природної та хімічної сировини

Одним з основних напрямів діяльності Науково-сервісної фірми «ОТАВА» є проведення складного фізико-хімічного аналізу природної (пісок, глинозем, руди різних металів) та вторинної сировини (відходів скла, золи, технологічного осаду), а також неорганічних речовин для перевірки на наявність сторонніх домішок.

Так, для одного із ФОП було проведено визначення хімічного складу м’якого абразивного матеріалу, який використовується в стоматології. На основі результатів лабораторного дослідження замовнику було надано рекомендації щодо покращення якості цієї суміші й одночасного зменшення її собівартості.

Для Транснаціональної фінансово-промислової компанії «Укртатнафта» науковці ОТАВИ провели лабораторні дослідження складу хімічної речовини, яка мала бути застосована під час виробництва. Фізико-хімічні аналізи підтвердили підозри менеджерів Укртатнафти щодо низької якості запропонованої постачальником сировини. Наслідки від її застосування, на щастя, так і лишилися невідомі.

Науковий біологічний аналіз

Науковці компанії «ОТАВА» проводять біологічний аналіз зразків продуктів харчування, медичних засобів із сировини органічного походження, культур мікроорганізмів, лабораторні дослідження вакцин, тощо.

Так, для одного з ФОП за допомогою електрофорезу було досліджено вміст білків у БАДі з екстракту тимуса тварин. Виробнику рекомендовано приділяти велику увагу науковій технології одержання препарату, оскільки в разі використання природної сировини існує небезпека отримати суміш, яка може спричиняти тяжкі захворювання у людей.