20 Лютого, 2013

Турбота про здоров’я починається з незалежної екологічної експертизи

Життя у великому місті – це постійна безпосередня взаємодія з різноманітними негативними факторами навколишнього середовища, від яких неможливо заховатися навіть у власній оселі. Визначити ці фактори та оцінити рівень їх впливу на організм людини здатні лише фахівці під час виконання екологічного моніторингу будівлі та прибудинкової території (куди входить вимірювання рівня шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання, аналіз повітря в приміщенні та за його межами).

Екологічний моніторинг передбачає збір, обробку й аналіз інформації про наявне екологічне становище (зокрема, проведення аналізів повітря в приміщенні та за межами приміщення, вимірювання рівня шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання вібрацій, та заміри радіації, тощо) та прогнозування подальшого розгортання подій, сформульованого у вигляді висновку, тобто – експертизи. В Україні діє закон «Про екологічну експертизу», який разом із законом «Про охорону навколишнього природного середовища» та іншими нормативно-правовими актами регулює правила роботи в цій сфері.

Аналіз повітря в приміщенні – один із важливих складників екологічного моніторингу

За останніми статистичними даними, сучасна людина понад 80 % свого життя проводить у приміщенні, тому консультація зі спеціалістами щодо екологічного стану вашого житла (незалежна екологічна експертиза житла) або офісу стане доречною і допоможе зберегти здоров’я. 

Результати екологічного моніторингу експертів базується на оцінюванні безлічі факторів, таких як, наприклад: поверховість будинку, орієнтація будинку за сторонами світу, тип опалення, стан і вид вентиляції, вимірювання рівня шуму та характер його походження, вимірювання вібрації, вимірювання електромагнітного випромінювання та радіації, їх рівні та джерела тощо.

Всі ці фактори, отримані в результаті проведення незалежної екологічної експертизи житла чи іншого приміщення, дають змогу детально описати реальний стан житлового приміщення і передбачити його зміни на найближчі 10-20 років.

Від компетентності виконавця екологічного моніторингу залежить достовірність результатів

В Україні  безліч громадських та державних установ, які проводять незалежну екологічну експертизу житла, офісних чи інших приміщень. Тож до якої структури звернутися для проведення екологічного моніторингу (незалежної екологічної експертизи житла чи офісу) – вирішувати тільки вам. Але це неодмінно повинна бути організація, яка готова нести відповідальність за свою роботу.

Фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА» мають великий досвід проведення екологічного моніторингу. ОТАВА проводить незалежну екологічну експертизу житла (вимірювання рівня шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання радіації, аналіз повітря в приміщенні, аналіз води та ґрунтів на території вашої присадибної ділянки, тощо) і ніколи не приховує одержаних результатів.

Залежно від ваших потреб її спеціалісти можуть провести як комплексне еколого-гігієнічне дослідження, так і окремо виконати вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання рівня шуму, вимірювання радіації, вібрації, аналіз повітря в приміщенні (аналіз повітря в приміщенні офісу, виробничих будівлях чи аналіз повітря в приміщенні приватного житла) та інших параметрів мікроклімату.

У разі необхідності під час екологічного моніторингу фахівці ОТАВИ власними силами зроблять фізико-хімічні аналізи на вміст антропогенних забруднювачів у ґрунтах, поверхневих водах, різноманітних матеріалах, харчових продуктах. Науковці нададуть кваліфіковані рекомендації щодо мінімізації впливу виявлених у процесі дослідження негативних факторів.

Незалежна екологічна експертиза житла та інших об’єктів дозволить вам отримати чітке розуміння того, з чого починати та що саме потрібно зробити для покращення екологічного стану вашої будівлі. А також одержати документальне підтвердження порушень санітарно-гігієнічних норм, яке потім слугуватиме вагомим доказом вашої правоти під час звернення зі скаргою на винуватців незадовільного екологічного стану до контролюючих служб або суду.

Олена Третяк