20 Лютого, 2014

Вібрація в оселі. Захистити своє право на комфортні умови життя допоможе екологічне обстеження квартири

За словами співробітників санітарно-епідеміологічних станцій, останнім часом мешканці житлових будинків усе частіше скаржаться на вібрацію в оселі. Розташовані на перших поверхах ресторани та магазини роботою свого інженерного обладнання створюють сильну вібрацію несучих конструкцій будівлі, яка, окрім коливань, провокує додатковий шум.

У квартирах нижніх поверхів тремтить посуд, а мешканці відчувають порушення роботи нервової, серцево-судинної системи та вестибулярного апарату. Постійне перебування у приміщенні під впливом такого стрес-фактору призводить до запаморочення, головного болю і так званої вібраційної хвороби.

Результати вимірювання вібрації стануть незаперечним доказом 

Звинувачувати власника закладу, розташованого на першому поверсі, базуючись виключно на суб’єктивних негативних відчуттях, безперспективно. Найперше потрібно провести вимірювання вібрації. Нежитлові приміщення житлового будинку повинні відповідати певним санітарно-гігієнічним нормам, у тому числі щодо вібрації, а отже, і починати переговори з протиборчою стороною можна лише з результатами екологічного обстеження (вимірювання вібрації).

Проблема підвищеної вібрації все частіше піднімається на різноманітних форумах в Інтернет-просторі, де люди скаржаться на не завжди своєчасну реакцію санітарно-епідеміологічних служб або ж взагалі їх незацікавленість у вирішенні проблеми такого роду.

Якщо представники СЕС і проводять екологічне обстеження квартири, зокрема, заміри рівня шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання чи вимірювання вібрації, то власники джерел шкідливих факторів зазвичай попередженні про проведення таких вимірювань, відтак, мають можливість вимкнути обладнання, або включити його на мінімальний режим. Окрім того, доволі часто мешканці не довіряють результатам екологічного обстеження квартир, (результатам вимірювання вібрації, заміри рівня шуму тощо) проведеного працівниками держустанов.

ОТАВА пропонує не лише вимірювання вібрації, а й заміри рівнів шуму та інші дослідження

Для проведення екологічного обстеження квартир, зокрема, вимірювання рівня шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання чи вимірювання вібрації у вашому будинку, ви також можете звернутися до Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Її спеціалісти ретельно перевірять ваш будинок, проведуть екологічне обстеження квартири (вимірювання вібрації, заміри рівня шуму чи інших параметрів за Вашим замовленням), належним чином оформлять результати проведеного дослідження і дадуть рекомендації щодо зменшення рівня вібрації або ж взагалі усунення впливу цього негативного фактору.

Проведене вимірювання вібрації дозволить вам обґрунтувати свої скарги і спонукати власника приміщення першого поверху провести віброізоляцію. Якщо ж самостійно домовитися не вдасться, з одержаним документом ви можете шукати справедливості у міській адміністрації та інших контролюючих органах.

Вібрація – це лише один з багатьох факторів, які негативно впливають на людину під час її перебування у приміщенні. Окрім вимірювання вібрації та аналізу його впливу на ваше здоров’я, Науково-сервісна компанія «ОТАВА» проводить екологічне обстеження квартири, заміри рівня шуму, рівня забруднення повітря, радіації, вимірювання електромагнітного випромінювання, а також комплексний еколого-гігієнічний експрес-аналіз, що дасть змогу об’єктивно зробити висновки про мікроклімат вашого житла та сприяти його покращенню.

Як-то кажуть, здоров’я у вас одне, і не треба боятися відстоювати свої права на нормальні умови життя. Просто робити це необхідно спираючись не на емоції, а на букву закону та точні цифри, одержані в результаті якісно проведеного вимірювання.

Юлія Моторна