15 Квітня, 2015

Вимірювання електромагнітного випромінювання допоможе розвіяти страхи щодо опромінення

Ефект самонавіювання відіграє важливу роль у житті людини. Трапляються випадки, коли у вразливої людини дійсно може погіршуватися самопочуття від різних зовнішніх факторів. Так, наприклад, щоб перевірити клінічну дію нових ліків, одній групі людей дають справжні, а другій – підроблені (плацебо) ліки. Люди з другої групи дійсно відчувають ефект від ліків приблизно у 40 %. Подібна ситуація спостерігається і з деякими мешканцями міст, коли біля їхнього будинку встановлюють базову станцію мобільного зв’язку. Наскільки реальною є проблема можна з’ясувати, лише провівши вимірювання електромагнітних полів.

Симптоми дії електромагнітного поля (ЕМП) на організм людини проявляються у вигляді астенічного (головний біль, підвищена стомлюваність, порушення сну, дратівливість, болі в серці), астеновегетативного (зниження артеріального тиску), гіпоталамічного (підвищена збудливість і розвиток атеросклерозу, ішемічної хвороби серця і гіпертонічної хвороби) синдромів та пухлини органів і систем. Тому майже всі, кому за 50-60 років, можуть сказати, що їхній стан є наслідком впливу ЕМП на їхній організм.

Вимірювання електромагнітних полів – єдиний спосіб з’ясувати, чи існує проблема

ЕМП – це особлива форма існування матерії, що характеризується сукупністю електричних та магнітних властивостей. Органи чуття людського організму ЕМП не відчувають. Тому, якщо у Вас є підозри щодо впливу ЕМП на Ваш організм зовнішніх (випромінювання від вишок стільникового зв’язку, ліній електропередач, трансформаторних підстанцій, тощо) та внутрішніх (електрична побутова техніка, електрична проводка в стінах оселі, підлога з електричним підігрівом) чинників, потрібно звертатися до спеціалістів у цій галузі, що зможуть провести вимірювання електромагнітних полів. Спеціалістами, що можуть провести вимірювання електромагнітного випромінювання є працівники територіальних СЕС і фахівці Науково-сервісної фірми «ОТАВА», які спеціалізуються на проведенні вимірювань електромагнітного випромінювання.

За результатами вимірювання електромагнітного випромінювання фахівці доберуть ефективний захист

Якщо вимірювання електромагнітних полів підтвердить існування проблеми, впадати у відчай не варто. Адже, є чимало ефективних засобів, що зможуть захистити від впливу шкідливих полів.

Для захисту від електромагнітного випромінювання, залежно від його рівня, застосовують спеціальні екрануючі фарби, металеві сітки, штори на вікна зі спеціальної тканини, спеціальну металізовану плівку на скло вікон. Ураховуючи складність процедури, спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА» доберуть матеріал для захисту від електромагнітного випромінювання кращих європейських виробників з урахуванням джерел зовнішнього і внутрішнього ЕМП та результатів вимірювання електромагнітних полів.

Що стосується внутрішніх джерел ЕМВ, то на основі проведених вимірювань електромагнітного випромінювання спеціалісти Науково-сервісної фірми «ОТАВА» нададуть рекомендації щодо раціонального розміщення побутової техніки у Вашому житлі з урахуванням її ЕМП.

Якщо за результатами вимірювання електромагнітного випромінювання фахівці визначать потребу в захисті від електромагнітного випромінювання, джерело якого знаходиться ззовні (випромінювання від вишок стільникового звязку, ліній електропередач, тощо), – ефективним засобом захисту буде екрануюча фарба.

В Європейському Союзі німецькою компанією «Gigahertz Solutions» була розроблена спеціальна екрануюча фарба HSF54 YSHIELD. Ця фарба захищає від низькочастотного та високочастотного електромагнітного випромінювання і має високі звукоізоляційні властивості та високу водостійкість. Підвищений попит на цю фарбу спричинений тим, що вона є екологічно безпечною. Її можна застосовувати як в середині, так і ззовні приміщення (має згасання 40 дБ (99,99 %)). Також вона легко наноситься на грубі та нерівні поверхні, має високий рівень адгезії з різними типами поверхонь і покриттів.

Для захисту від електромагнітного випромінювання у більш складних випадках по відношенню до зовнішнього ЕМВ компанія «Gigahertz Solutions» випускає спеціальну екрануючу металеву сітку HEG10. Сітка виготовлена з корозійностійкої нержавіючої сталі, застосовується для екранування високочастотних електромагнітних випромінювань і малих електричних полів. Таку сітку потрібно заземлювати. Вона має згасання 40 дБ (99,99 % ефективності екранування) на частоті 1 ГГц. Розмір сітки – 1,00 мм, діаметр дроту – 0,16 мм, щільність – 260 г/м². Сітку приклеюють спеціальним дисперсним клеєм, який також екранує електромагнітні випромінювання.

Для екранування вікон від ЕМП фахівці Gigahertz Solutions розробили спеціальні екологічно безпечні та прозорі тканини ST-Naturell та ST-New-Daylite.

Екрануюча тканина ST-Naturell виготовлена з бавовни і забезпечує ослаблення високочастотного та низькочастотного ЕМП до 35 дБ (99,97 %) на частоті 1 ГГц. З неї шиють гардини, штори та тюлі на вікна.

Екрануюча тканина NEW Daylite виготовлена з матеріалу Trevira® поліестер. Вона не боїться складок, легко миється, прозора для сонячного світла. Тканина забезпечує ослаблення високочастотного та низькочастотного ЕМП до 25 дБ (99,7 %) на частоті 1 ГГц. Цю тканину застосовують для пошиття тюлі на вікна та балдахінів на ліжка.

Отже, якщо Ви маєте сумніви щодо безпечності Вашої оселі (якщо у Вас є причини побоюватись випромінювання від вишок стільникового звязку, ліній електропередач, тощо), то радимо звернутися за допомогою до фахівців. Вони проведуть вимірювання електромагнітного випромінювання, визначать небезпечні місця у Вашому помешканні і нададуть необхідні рекомендації щодо захисту від електромагнітного випромінювання – усунення або зниження впливу електромагнітних полів.

Ярослав Першегуба,
канд. мед. наук, ст. наук. співробітник
лабораторії канцерогенних факторів ДУ «ІГМЕ ім. О.М. Марзєєва НАМНУ»