20 Лютого, 2014

Вимірювання шуму допоможе уникнути неврозів і втрати слуху

Одним з основних способів сприйняття навколишнього світу є слух. Він дозволяє людині спілкуватися, слухати, як співають птахи, і насолоджуватися життям. Проте, живучи в сучасних мегаполісах, ми зазвичай слухаємо не співи пташок, а суцільний галас, у який зливається гуркіт автомобілів, гучна музика та гудіння різноманітних побутових приладів.

Нерідко вимірювання рівня шуму в містах показує значне шумове забруднення та перевищення допустимих рівнів. Учені навіть розробили спеціальну науку – аудіологію для дослідження руйнівного впливу шуму на організм людини.

Гігієнічною нормою вважається рівень шуму 30 дБ. Проте на практиці вимірювання шуму у будинках, що знаходиться поряд з автомагістраллю, досягає небезпечного рівня у 80-90 дБ. А це перевищує максимально допустиму межу для житлових кварталів майже у два рази.

Крім пошкодження слуху, шум викликає сильний стрес, який може призвести до безсоння, хвороб серцево-судинної системи та порушення функцій мозку. Дослідження із вимірюванням шуму (вимірювання рівня шуму та спостереження за показниками людей, які піддаються впливу цього шуму) показують, що люди, які постійно знаходяться в умовах високого звукового тиску, стають роздратованими й агресивними, а продуктивність їх праці знижується. На думку медиків, 70 % неврозів викликає саме шумове забруднення навколишнього середовища.

Щоб правильно обрати шумозахисні вікна, найперше слід провести вимірювання рівня шуму

Залежно від джерел виникнення розрізняють акустичний шум та структурний. Захиститися від акустичного шуму, викликаного рухом транспорту та іншими звуками вулиці можна за допомогою встановлення шумозахисних вікон у приміщенні.

Але не всі металопластикові вікна однакові. Щоб зробити правильний вибір потрібно, в першу чергу, провести незалежну екологічну експертизу, зокрема, виміряти рівень шуму у квартирі, і вже за результатами проведених робіт з вимірювання шуму, обирати шумозахисні вікна.

Для проведення дослідження звукового тиску приміщення (вимірювання шуму) застосовують спеціальні прилади, а також певну методику проведення вимірювання.

Проведенням комплексного еколого-гігієнічного дослідження, зокрема вимірюванням шуму, займається Науково-сервісна фірма «ОТАВА». Для проведення незалежної екологічної експертизи, зокрема, вимірювання рівня шуму, її досвідчені спеціалісти використовують атестовані прилади й аналізують усі джерела, які могли стати причиною перевищення нормального шумового фону вашої квартири.

Незалежна екологічна експертиза допоможе побороти «найпідступніший» вид шуму

Як уже було сказано, окрім акустичного, дуже шкідливим для нашого здоров’я є структурний шум – монотонний, стугонливий звук. Він виникає через роботу потужних кондиціонерів, холодильних установок, вентиляційних систем та обладнання, розташованого у магазинах на перших поверхах житлових будівель. Такий шум впливає не лише на слух, а й на весь організм в цілому.

Через те, що вплив структурного шуму не зафіксовано в діючих санітарних нормах, для санітарно-епідеміологічних служб він нібито не існує. Тоді як, на відміну від них, спеціалісти Науково-сервісної компанії «ОТАВА» розуміють усю його небезпеку і після проведення незалежної екологічної експертизи, зокрема, вимірювання рівня шуму, завжди дають своїм замовникам необхідні рекомендації щодо зниження його рівня.

Навіть якщо ваше житло розташоване в умовах далеких від ідеальних, ви можете власними силами створити у своїй оселі комфорт і затишок. Першим кроком до покращення умов стане незалежна екологічна експертиза.

Вимірювання шуму, вимірювання електромагнітного випромінювання, вимірювання рівня радіації та параметрів мікроклімату допоможуть виявити проблеми, а поради фахівців допоможуть ефективно вирішити їх.

Олена Третяк