28 Жовтня, 2013

Випромінювання від вишок стільникового зв’язку та Wi-Fi можуть викликати алергію

Канадські вчені забили тривогу, намагаючись попередити людство про недосліджену досі хворобу, яка може стати чумою XXI століття. Вражає вона тих, хто живе в розвинених країнах. Електрогіперчутливість. Симптоми важкі: порушення роботи серця, мігрені, гіпертонічний криз, задуха.

Канадці ставили досліди над добровольцями і запевняють, що під час експерименту 40 % учасників було достатньо заснути з мобільним на подушці, щоб прокинутися на межі інсульту. Де межа між підозрілістю і хворобою, що змушує сотні сімей шукати порятунку від успіхів цивілізації?

Професор Трентського університету Магда Хавас тримає в руках детектор для вимірювання електромагнітного випромінювання. Професор вмикає мікрохвильову піч, відходить на безпечну відстань та проводить вимірювання електромагнітного випромінювання.

«Ми знаходимося на достатньому віддаленні від печі, і все одно детектор визначає випромінювання, що йде від неї», – розповідає пані Магда, демонструючи, що навіть вимірювання електромагнітного випромінювання на здавалось би безпечні відстані показують загрозливий рівень випромінювань. 

Магда Хавас ось уже 20 років проводить вимірювання електромагнітних випромінювань та вивчає негативний вплив електромагнітних хвиль на людський організм. Вона запевняє: вимірювання електромагнітного випромінювання звичайного мобільного телефону показує досить високі показники, що можуть руйнувати клітини крові. І зараз світ підійшов до якоїсь критичної точки.

Вимірювання електромагнітних випромінювань показують, що міста настільки щільно огорнув «електросмог», що в найближчі роки варто чекати справжньої епідемії алергії на мікрохвилі, Wi-Fi і випромінювання від вишок стільникового зв’язку та мобільних телефонів.

«Симптоми включають в себе головні болі, безсоння, проблеми з пам’яттю, концентрацією. Розлади настрою, як, наприклад, депресія, тривожність, і болі в різних частинах тіла», – каже професор Трентського університету Магда Хавас.

Така заява потрапила на благодатний ґрунт. Страхи перед мікрохвилями кілька років тому розігрів відеоролик в Youtube. Студенти вирішують приготувати попкорн за допомогою своїх мобільних телефонів. Чисте божевілля. Але в божевілля і віриться найлегше. Адже хто не пам’ятає, як його старий мобільний грів вухо, як пічка.

Способи захисту від випромінювання від вишок стільникового зв’язку: від кумедних білоруських пов’язок до французького варіанта чадри

До того моменту, як з’ясувалося, що відеоролик замовила компанія-виробник бездротових телефонних гарнітур, десятки тисяч людей по всьому світу вже свято вірили: мобільні телефони (а також випромінювання від вишок стільникового зв’язку) плавлять мозок. Чи так вони помилялися?

«Міжнародне агентство з дослідження раку на підставі досліджень «Інтерфон», проведених в 13 країнах Євросоюзу, дійшло висновку, що електромагнітні поля стільникових телефонів можуть бути чинником потенційної небезпеки збільшення ризику, майже дворазового, виникнення гліом», – заявила провідний науковий співробітник НДІ медицини праці РАМН Ніна Рубцова.

Гліома – найпоширеніша пухлина головного мозку. Виходить страшилки: «не говори по мобільному – заробиш рак» – не такі вже й безпідставні.

Як один із способів захисту від електромагнітного випромінювання, білоруські вчені розробили спеціальну пов’язку-екран для тих, хто любить говорити по мобільному годинами. Цей спосіб захисту від електромагнітного випромінювання виглядає безглуздо, але такі пристосування, принаймні в Європі, користуються шаленою популярністю.

Хоча, як показують вимірювання електромагнітного випромінювання, потужність передавача звичайного стільникового телефону приблизно в 40000 разів менше, ніж побутової мікрохвильовки. Невже і цього достатньо, щоб людина захворіла? За словами вчених, уся справа в тому, що електромагнітні поля мають «кумулятивну дію, тобто ефект їх впливу підсумовується».

Майже в кожному будинку можна виявити до десятка Wi-Fi мереж. Додайте до цього випромінювання від вишок стільникового зв’язку, мікрохвильові печі та інші промені. Вони є майже в кожному кафе, просто на вулиці. Так що тоді робити? В одній тільки Швеції більше 200 тисяч людей уже сьогодні заявляють: вони страждають алергією на бездротові засоби зв’язку. Це початок?

Припустимо, ви надчутливі до електромагнітного випромінювання. Тоді найкращий спосіб захисту від електромагнітного випромінювання для вас – клітка Фарадея. Ця сітка навіть для ударів блискавки – непереборна перешкода. Таку клітку, як спосіб захисту від електромагнітного випромінювання, ви можете поставити у себе вдома, але ж як показують результати вимірювань електромагнітних випромінювань, ці небезпечні мікрохвилі супроводжують нас скрізь: вдома, і на роботі, і в метро. Не можна все своє життя провести в такій клітці.

Утім, деякі жінки готові спробувати подібний спосіб захисту від електромагнітного випромінювання. Вони закриваються не від чужих чоловічих очей – за спеціальними накидками вони ховаються від «електросмогу». Живуть вони у Франції, в містечку Ерр, що в 100 кілометрах від Ліона.

То що ж не так з цими людьми? Більшість лікарів вважають, що це прояв ефекту ноцебо. Самонавіювання, за якого людина дійсно може відчувати реальне погіршення самопочуття.

Вчені розділилися на 2 табори: на тих, хто вважає, що небезпеки немає, і тим, хто страждає від Wi-Fi, мікрохвилівок та випромінювання від вишок стільникового зв’язку потрібно звернутися до психіатра, та тих, хто бачить величезну загрозу в безконтрольному зростанні числа бездротових мереж і стандартів.

Ну а поки вчені сперечаються, парламентська асамблея Ради Європи, про всяк випадок, уже рекомендувала заборонити всі мобільні телефони, телефони стандарту DECT і пристрої Wi-Fi в школах та дитячих садках.

За матеріалами http://www.1tv.ru

Комплексний еколого-гігієнічний експрес-аналіз, зокрема вимірювання електромагнітного випромінювання, проводять фахівці Науково-сервісної компанії «ОТАВА».

Окрім проведення вимірювання електромагнітного випромінювання, замовникам надаються індивідуальні рекомендації від кваліфікованих спеціалістів щодо способів захисту від електромагнітного випромінювання та зменшення (усунення) впливу НЧ і ВЧ електромагнітних випромінювань.