13 Грудня, 2012

Визначити безпечність омивача для автомобільного скла допоможе хімічний аналіз та визначення хімічного складу

З приходом зими кількість турбот у автомобілістів значно збільшується. Однією з них є вибір якісного та безпечного зимового омивача для автомобільного скла (так званої «незамерзайки»).

Здавалося б, ніякої проблеми тут немає – виробництво автохімії процвітає, а на кожній автозаправці та в кожному автомагазині полиці «ломляться» від асортименту цієї продукції. Але чи всі омивачі є безпечними, а вартість завжди відповідає їх якості?

Найчастіше у фальсифікованих омивачах використовують метиловий спирт замість етилового, – результати хімічних аналізів

Сучасний ринок пропонує споживачеві омивачі на основі трьох одноатомних спиртів – метилового, етилового та ізопропілового. У європейських країнах немає заборони на використання жодного з вищеперерахованих спиртів. У випадку використання у виробництві автохімії токсичних метанолу та ізопропанолу виробники на етикетках обов’язково розміщують попереджувальні написи.

Але все ж таки у більшості випадків під час виробництва автохімії виробники надають перевагу безпечним омивачам на основі етилового спирту. До спирту при виробництві автохімії додаються денатуруючі добавки, що роблять неможливим вживання цього продукту як алкогольного сурогату.

У пострадянських країнах раніше для виготовлення «незамерзайки» також використовували метанол. Але через високу токсичність з 2000 року в Росії, а з 2007 року в Україні у виробництві автохімії було заборонено його використання.

Після цього почали виготовляти омивачі на основі ізопропілового спирту, який насправді є не менш токсичним, ніж метанол. Найбільш безпечні омивачі на основі етилового спирту. Але вони, на жаль, широкої популярності на теренах пострадянського простору не набули.

Таке явище у виробництві автохімії пояснюється тим, що через численні заходи з державного регулювання продукції, що містить етиловий спирт, ціна безпечних омивачів є вищою. А значить, такій продукції досить складно конкурувати хоч і зі шкідливими, зате дешевшими омивачами на основі ізопропілового спирту.

Для покупців і виробників: ОТАВА пропонує не лише лабораторні дослідження продукції, а й розробку рецептур засобів автохімії

Та якщо Ви вирішили не економити на своєму здоров’ї та купувати омивач на основі етилового спирту, то це ще не дає гарантії, що Ви дійсно його купите. Як і будь-яка популярна продукція, особливо відомих виробників, омивачі є досить спокусливим варіантом для підробок.

Як показують хімічні аналізи на визначення хімічного складу омивачів для скла, найчастіше етиловий спирт у фальсифікованих «незамерзайках» замінюють на метиловий. Адже найпростіше підробити більш дорогий омивач на основі етилового спирту шляхом заміни останнього більш дешевим, але з аналогічним запахом, метиловим спиртом.

Так, до Науково-сервісної фірми «ОТАВА» звернулися з проханням провести хімічний аналіз для визначення хімічного складу зразка омивача на основі етилового спирту. Замовник в результаті хімічних аналізів хотів з’ясувати, чи присутній в омивачі метиловий спирт. Спеціалістами фірми було проведено визначення хімічного складу зразка та виявлено, що метанол у ньому присутній. Також було проведено хімічні аналізи для кількісного визначення метанолу в наданому зразку.

Та підміна етилового спирту на більш дешеві й шкідливі спирти – не єдиний варіант підробок омивачів. У «незамерзайці» може міститися етанол без домішок інших спиртів, але він може бути поганої якості та містити токсичні речовини, наприклад, толуол та бензол. При підробці автохімії замість гіпоалергенних європейських віддушок можуть використовуватися більш дешеві ароматизатори, які викликають подразнення дихальних шляхів та інші алергічні реакції.

До того ж при виробництві омивачів у кустарних умовах може використовуватися неякісна вода, наприклад, з підвищеним вмістом солей. Шкоди здоров’ю вона не завдасть, але ударить по гаманцю, оскільки забезпечить забиття склоомиваючої системи.

Щоб убезпечити себе від проблем зі здоров’ям, а свій гаманець – від рук шахраїв, варто звертатися за допомогою до спеціалізованих фірм. Спеціалісти ОТАВИ, маючи великий досвід у роботі з автохімією, проведуть хімічні аналізи та визначення хімічного складу наданого Вами продукту та проконсультують щодо отриманих результатів.

Також ОТАВА розробляє рецептури миючих засобів і засобів автохімії, проводить дослідження для компаній, які займаються виробництвом та реалізацією подібної продукції, і надає наукові висновки про безпечність товару.

Оксана Шевченко,
науковий співробітник Науково-сервісної фірми “ОТАВА”