21 Лютого, 2012

Визначити якість придбаного антифризу можливо лише шляхом лабораторного аналізу

Досить часто водії зустрічаються з такими проблемами, як протікання радіатора і його «розрив». Причиною подібного зламу може бути неякісний антифриз, що залитий в радіатор. Крім того, деякі водії намагаються зекономити на кількості витраченого антифризу та додають до суміші різноманітні добавки.

Подібна економія часто приводить до псування радіаторів, оскільки додана речовина може вступати в хімічну реакцію з компонентами антифризу й утворювати продукти, що викликають хімічну корозію металу, з якого виготовлено радіатор або які утворюють осад і забивають систему, що, у свою чергу, провокує «розрив» радіатора.

А коли вже радіатор зламаний, починається пошук винного – виробники антифризу стверджують, що водій додавав невідому речовину до їхнього продукту, а водій – що йому підсунули неякісний товар. Науковцям Науково-сервісної фірми «ОТАВА» довелося вирішувати одну з таких суперечок.

В компанію «ОТАВА» для аналізу хімічного складу для визначення присутності агресивних сторонніх домішок, що могли б викликати хімічну корозію або забиття автомобільного радіатора, було надано зразки невикористаного і злитого зі зламаних радіаторів антифризу.

Аналіз речовини показав, що антифриз не містив агресивних домішок

Фахівці наукової лабораторії хімічними та фізико-хімічними методами провели лабораторний аналіз речовини (наданих зразків). Хімічних домішок, які б могли викликати злам радіаторів у ході лабораторного аналізу у використаних зразках не виявлено.

Пам’ятайте, що лише Ви відповідальні за нормальне функціонування радіатора Вашого автомобіля. На сьогодні методів експрес-аналізу антифризів, крім лабораторних аналізів, не існує, тому перед покупкою антифризу Вам варто покладатися на свій життєвий досвід, логіку і здоровий глузд.

І якщо у Вас виникла ситуація, подібна до описаної вище, зверніться до спеціалізованої лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Фахівці компанії, маючи великий досвід у проведенні подібних аналізів речовин, зокрема, проведення аналізів хімічного складу, встановлять якість придбаного Вами антифризу, можливі причини зламу радіатора та проконсультують, як у подальшому убезпечити себе від подібних ситуацій.

Компанія «ОТАВА» проводить складні нестандартні хімічні дослідження, за проведення яких не беруться у більшості хімічних лабораторій, пропонує аналіз речовини на визначення хімічного складу та аналіз речовини на вміст окремих елементів (аналіз хімічного складу на вміст токсинів, хімічна аналізи для визначення якості продукції та виявлення підробок тощо).

Оксана Шевченко,
науковий співробітник Науково-сервісної фірми “ОТАВА”

хімічний аналіз антифризу