1 Травня, 2016

Визначення формальдегіду у квартирі допоможе виявити проблему з якістю повітря

Визначення якості повітря в приміщенні у сотнях будинків показали, що в середньому повітря в будинках від кількох разів до сотні разів більш забруднене, аніж надворі. Результати визначення формальдегіду також показують, що доволі часто одним із серйозних факторів забруднення повітря в житлових будинках та офісних приміщеннях є саме формальдегід. Чи можна захиститись від впливу цього шкідливого для людини газу?

Одна з найпоширеніших причин забруднення повітря формальдегідом – випари з меблів

Формальдегід – безбарвний газ із різким характерним запахом. Незначні концентрації формальдегіду виділяються у процесі життєдіяльності людини – людина видихає незначну кількість формальдегіду. Окрім того, формальдегід виділяється також у процесі горіння – скажімо, він виділяється під час використовування відкритих газових пальників, камінів, а також при курінні сигарет.

Формальдегід також використовують як консервант у виробництві продуктів харчування (хоча його концентрації дуже малі), як консервант у виробництві продуктів побутової хімії та при виготовленні антисептиків і лікарських засобів. Утім, одна з найбільш поширених причин забруднення повітря формальдегідом у приміщеннях – предмети побуту, у виробництві яких було використано формальдегід та карбамідоформальдегідні смоли. До таких предметів входять папір, картон, фанери, килими, меблі з деревостружкових матеріалів тощо.

Визначення формальдегіду покаже, чи немає у Вашому домі проблеми із цим токсином

Попри те, що формальдегід має різкий характерний запах, утім, виявити проблему із забрудненням формальдегіду за запахом можливо не завжди – більшість людей відчуватимуть запах формальдегіду лише за умови, що його концентрація значно перевищить його безпечний вміст у повітрі. Відтак, вміст формальдегіду може бути значно вищий за безпечний рівень, натомість, запаху людина не відчуватиме.

Єдиний спосіб переконатися, чи концентрація формальдегіду на безпечному рівні – провести хімічний аналіз повітря в квартирі, зокрема, визначення формальдегіду. Професійні послуги з визначення якості повітря в приміщенні надає Науково-сервісна компанія «ОТАВА».

Замовивши визначення якості повітря в приміщенні (хімічні аналізи повітря в квартирі), зокрема, визначення формальдегіду, Ви отримаєте звіт із результатами визначення формальдегіду (вмістом формальдегіду у повітрі приміщення), порівнянням результатів визначення формальдегіду із безпечною концентрацією, а також, у випадку, якщо визначення формальдегіду покаже перевищення безпечної концентрації –  перелік можливих причин забруднення повітря формальдегідом.

Чим небезпечний формальдегід?

Формальдегід має подразнюючу дію. Зокрема, невеликі концентрації цієї речовини в повітрі можуть викликати подразнення слизових оболонок носа та горла, а також очей та шкіри. Окрім того, формальдегід віднесений до речовин, що можуть мати канцерогенний вплив на людину – викликати захворювання на рак горла та носа.

Слід зазначити, що наслідки впливу формальдегіду залежать від багатьох чинників, зокрема:

  • концентрація формальдегіду у повітрі;
  • тривалість впливу негативного фактору на організм (тривалість перебування у приміщенні, повітря якого забруднене шкідливою речовиною);
  • індивідуальні характеристики людини – такі як вік (діти та літні люди більш чутливі до впливу формальдегіду), наявність хвороб (наприклад, люди, що хворі на астму є значно більш чутливими до впливу формальдегіду), інших особливостей організму;
  • наявність інших хімічних сполук, що негативно впливають на здоров’я людини.

Щоб уникнути ризику, варто провести хімічний аналіз повітря в квартирі, зокрема, визначення формальдегіду, та у випадку, якщо рівень цього газу буде перевищувати безпечний рівень – провести заходи для вирішення проблеми.

 

анализ фоздуха на формальдегид