25 Січня, 2012

Визначення хімічного складу рудного відвалу

З розвитком гірничо-видобувної та металургійної промисловості на земній поверхні відбувається постійне накопичення техногенних відходів від переробки корисних копалин. До їх числа можна віднести  хвости, шлами, шлаки й інші різновиди некондиційної мінеральної сировини. Основна маса  цих відходів надходить у відвали, звалища яких займають величезні площі (у світі обсяг відвалів складає понад 2000 км3) та негативно впливають на навколишнє середовище.

Хімічні аналізи показують, що техногенні відходи можуть використовуватися як родовища цінних компонентів

Разом з тим, як показує фізико-хімічний аналіз відходів такого типу, вони містять ряд цінних компонентів, які можна ефективно використовувати. Відтак, відповідно до результатів визначення хімічного складу випливає, що шляхом переробки з відвалу можна отримувати метали, щебінь для дорожнього та промислового будівництва, добрива, сировину для виробництва бетонів, шлакової пемзи, мінеральної вати і багато іншого.

Так, наприклад, частина відходів сталеплавильної промисловості, що складаються з олов’яних, свинцевих та деяких мідних шлаків, характеризуються значним вмістом цинку, свинцю й олова, що робить економічно доцільним вилучення останніх. Але в більшості випадків за зовнішнім виглядом визначити хімічний склад відвалу практично неможливо, що значно ускладнює вибір оптимальної технології його переробки.

Таку проблему вже неодноразово вирішували спеціалісти хімічної лабораторії Науково-сервісної фірми «ОТАВА». Наприклад, одним з останніх замовлень, які отримала хімічна лабораторія, було проведення хімічного аналізу для визначення складу рудного відвалу невідомого походження.

Перед проведенням хімічного дослідження (якісного хімічного аналізу та кількісного хімічного аналізу) спеціалісти провели попередню пробопідготовку зразка та встановили, що шматочки відвалу мають різний елементний склад.

Тому для подальшого визначення хімічного складу надану пробу було поділено за фізико-хімічними властивостями на три зразки. Методом атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою було встановлено кількісний хімічний склад кожного із зразків. По закінченню роботи (проведення якісного хімічного аналізу та кількісного хіманалізу) замовник отримав докладний звіт про проведену роботу та рекомендації щодо можливих методів переробки цього рудного відвалу.

Якісний хіманаліз пропонує компанія «ОТАВА»

Якщо Вам необхідно встановити хімічний склад мінеральної сировини або відходів від її переробки, провести якісний хімічний аналіз та кількісний хіманаліз – звертайтеся до хімічної лабораторії компанії «ОТАВА». Її фахівці оберуть найбільш оптимальну методику хімічного дослідження наданого Вами зразка, проведуть аналіз на сучасному обладнанні та проконсультують відносно отриманих результатів.

Статтю підготовлено фахівцями Науково-сервісної фірми «ОТАВА»