12 Травня, 2018

Як хімічний аналіз сировини допоможе виробникам?

У всіх галузях промисловості, в харчовій і косметичній індустрії, при виготовленні фармацевтичної продукції повинен застосовуватись вхідний контроль сировини. А все задля того, щоб кінцева продукція відповідала своєму призначенню: фармпрепарати мають лікувати, продукти – годувати і не наносити шкоди здоров’ю людини.

Великі проблеми на виробництві виникають через сировину, склад якої не відповідає вимогам стандартів. Це може бути продукція з показниками якості нижчими, ніж прописано в супроводжувальних документах, або цілковита підробка, яка з оригінальними товарами може не збігатися навіть за зовнішніми параметрами.       

Звертайтеся до Науково-сервісної фірми «ОТАВА», якщо необхідно провести аналіз сировини, а на підприємстві немає лабораторії і створювати її нерентабельно. Коли потрібно провести разовий аналіз й документально обґрунтувати ваші претензії до постачальника сировини – фахівці ОТАВИ допоможуть.

Замовнику потрібно принести в хімічну лабораторію зразок сировини. Хіміки-аналітики проведуть визначення її хімічного складу, встановлять вміст домішок. У хімічній лабораторії ОТАВИ проводять аналіз хімічної, природної та вторинної сировини. Кваліфікації наукових співробітників достатньо, щоб самостійно розробити нові методики і виконати аналіз речовин невідомого походження. Під час досліджень хіміки-аналітики використовують сучасне обладнання.

Хімічний аналіз сировини покаже, чи не є вона підробкою

Щоб продукція, яка виготовляється, гідно конкурувала з товарами інших виробників, потрібно здійснювати контроль якості на всіх етапах виробництва. Спочатку йдеться про закупівлю сировини належної якості.

Китайські товари, в тому числі й реактиви для промислових підприємств, заповнили ринок України. Виробникам, щоб не понести значних фінансових втрат, купуючи фальсифікат, доцільніше звернутися до фахівців і замовити хімічний аналіз хімічної сировини (лугів, кислот, солей, оксидів, соди). Перевірка зразка матеріалу підтвердить або спростує якість сировини і, відповідно, дасть змогу виявити сумлінних або недосбросовісних постачальників.  

Що може бути не так із сировиною і чим допоможе ОТАВА?

По-перше, в сировині кількість основної речовини і домішок може не відповідати сертифікату постачальника.

По-друге, усі хімічні реактиви в Україні випускаються згідно із ГОСТ, ТУ або ТУ У. Якщо виробники використовують сировину імпортного виробництва, то стикаються з проблемою: у закордонному сертифікаті й українському нормативному документі показники якості різняться.

Хімічний аналіз хімічної сировини визначить реальний якісний і кількісний склад матеріалу й підтвердить відповідність товару вітчизняним нормативам.

Співробітники компанії «ОТАВА» вже справлялися із завданнями ідентифікації сировини та визначенням кількісного складу компонентів. Про це, наприклад, йдеться у звіті, де фахівці встановлювали хімічну природу речовини.

Хімічний аналіз природної сировини завадив небезпеці на підприємстві

Великий успіх – попередити лихо. Своєчасно зроблений хімічний аналіз природної сировини може запобігти й техногенній катастрофі. До прикладу. Прес-служба СБУ повідомляє, що на газодобувне державне підприємство в Полтавській області поставили неякісну технологічну сировину – барит. Цей матеріал використовується як навантажувач глинистих розчинів при бурінні свердловин. Основні вимоги до продукту – висока щільність, яка залежить в основному від вмісту бариту. Дійсні показники якості бариту не відповідали тим, що були вказані в паспорті виробника. Як повідомляють правоохоронці, під час використання некондиційної сировини могла б статися аварія.

Компанія «ОТАВА» виконує хімічний аналіз природної сировини (віск, парафін, церезин, озокерит, металеві руди,  шпати, мінерали, глини, вапняк, крейда, глинозем, пісок). Замовляйте необхідні аналізи і ви будете впевнені в сировині, яку використовуєте. 

Як заробити мільйон на відходах? Хімічний аналіз вторинної сировини підкаже доцільність вкладання грошей

Чим потужніше виробництво – тим більше відходів накопичується, а в них залишається якась частка основного продукту й домішки. Наприклад, у складі відвалів з терикону наявна не тільки залізна руда, а й цінні рідкоземельні елементи. Щоб визначити, які саме речовини і в якій кількості містяться у відходах, потрібно провести складний хімічний аналіз. Такі аналізи виконують не в кожній державній або приватній лабораторії. Потрібні спеціалісти з навичками наукового аналізу, оскільки під кожний конкретний випадок необхідно розробляти окрему методику, а аналізи проводити на сучасному обладнанні. Компанія «ОТАВА» відповідає цим вимогам. 

Ще один приклад. Із золошлакових відвалів теплоелектростанцій, які працюють на твердому паливі, одержують алюмосилікатні мікросфери, що використовуються у виробництві будівельних матеріалів. Проблема в тому, що склад мікросфер залежить від типу котла, хімічного складу й дисперсності палива та режиму горіння. До аналітичної лабораторії компанії «ОТАВА» звернувся підприємець з проханням визначити кількісний склад зразка відходів виробництва. Хімічне дослідження проводилося методом АЕС-ІЗП (атомно-емісійної спектроскопії з індуктивно-зв’язаною плазмою) на спектрометрі Perkin-Elmer «Optima2100 ICP-AES». Хіміки з’ясували, скільки відсотків конкретного елемента знаходиться в матеріалі. Після всіх аналізів замовнику надали звіт про склад зразка алюмосилікатних мікросфер.

Використання вторинної сировини має ще одну перевагу: вона значно здешевлює продукцію. Так, при виробництві скла зі склобою зменшується використання піску, вапняку, соди, польового шпату й економиться електроенергія.

Маєте потребу використовувати відходи виробництва – звертайтеся до фахівців компанії «ОТАВА». Науковці проведуть хімічний аналіз вторинної сировини (металевих відходів, золи, технологічних осадів, відвалів із териконів, склобою і відходів скла). Замовник одержує не тільки вирішення проблеми з визначення якості сировини, а й дружні зв’язки з компанією, що може забезпечити наукову підтримку в розробці нових технологій виробництва продукції.