15 Травня, 2019

Як не купити підроблену мінералку, виготовлену з водопровідної води і соди?

Чи можна купити в магазині якісну мінеральну воду? Як визначити підробку?

Мінеральна вода, узята з джерела, – корисна, бо вона справжня. Шари земної породи, через які протікають потоки води, визначають кількість натуральних інгредієнтів, які входять до складу води. У більшості мінеральних вод міститься понад 25 природних компонентів, деякі з яких корисніше інших. Серед них:

  • бікарбонати і хлорид (для підтримки травної функції);
  • кальцій (для міцності зубів, кісток, м’язів і серця);
  • залізо й магній (для здорового кровообігу);
  • сульфати (для детоксикації організму).

Рівні та співвідношення мінералів у воді впливають на її смак. Наприклад, велика кількість сульфату призводить до злегка гіркого присмаку, натрій у поєднанні з хлоридом надає солоного смаку.

При гастроентерологічних захворюваннях лікарі радять своїм пацієнтам вживати лікувальну мінеральну воду певного складу. Здорові люди можуть для задоволення та угамування спраги без призначення лікаря пити столову мінеральну воду.

Останнім часом шириться інформація, що мінералку, яку продають в Україні, виготовляють з водопровідної води і соди. До того ж нещодавно в одній з партій мінеральної води «Боржомі» санітарні лікарі Харківської області виявили миш’як

На жаль, пересічні українці часто мають справу з недоброчесними виробниками й продавцями. Тому часто «сумнівну» продукцію віддають до спеціалізованих лабораторій на аналіз.

Так, в лабораторію компанії «ОТАВА» надали на дослідження пляшку мінеральної води з осадом на дні. Співробітникам лабораторії потрібно було провести хімічний аналіз мінеральної води та встановити її безпечність.

За результатами аналізу було встановлено, що осад – це неорганічні речовини, які входили до складу мінеральної води, а кількість токсичних елементів не перевищує норми.