23 Жовтня, 2018

Як позбутися неприємного запаху після ремонту у квартирі?

Довгий час плануємо ремонт, мріємо, як буде чудово виглядати квартира. Вкладаємо гроші в матеріали і витрачаємо час на роботу. Але, на жаль, неприємний запах після ремонту марнує всі сподівання та робить некомфортними умови проживання.

Запах після ремонту може бути різний. Головна причина смороду в приміщенні – перевищення концентрації шкідливих хімічних речовин. А виділяються вони з будівельних або оздоблювальних матеріалів. Щоб знайти причину неприємного запаху після ремонту у квартирі, знайти його джерело, потрібно зробити лабораторний аналіз повітря в приміщенні.    

Хімічний запах у квартирі після ремонту

Приємно зайти в сучасний магазин та із задоволенням розглядати й оцінювати велику кількість будівельних і оздоблювальних матеріалів. Часто замислюєшся: купити дешевше чи вибрати дорогий та якісний товар – сподіваємось, він буде безпечнішим для здоров’я. Найчастіше несертифіковані будівельні матеріали стають причиною виникнення неприємного запаху у квартирі.

Практично всі матеріали для ремонту виготовлені або містять у своєму складі хімічні речовини. Лаки, фарби, шпалери, лінолеум і навіть металопластикові вікна можуть виділяти токсичні сполуки в концентраціях, які не тільки залишають неприємний хімічний запах у квартирі, а й шкодять здоров’ю. Приводимо перелік найпоширеніших отруйних речовин, які виділяються з будівельних та оздоблювальних матеріалів:

  • формальдегід;
  • фенол;
  • бензол;
  • аміак;
  • трихлоретилен;
  • ацетон;
  • стирол та ін.

До того ж, ці речовини є сильними канцерогенами, тобто вони можуть стати причиною захворювання на рак. При отруєнні в легкій формі у людей, що мешкають у цій квартирі, виникають головні болі, безпричинна втома, загострення легеневих хвороб, розвивається алергія. Якщо сморід нестерпний – зрозуміло, що негайно потрібно залучити фахівців для проведення аналізу повітря в приміщенні.

Запах плісняви і цвілі, кислий запах, запах аміаку

Для тих, хто турбується про своє здоров’я, рекомендуємо після ремонту зробити аналіз повітря у квартирі, щоб уберегтися від можливих негараздів. Ми можемо жити у квартирі й не підозрювати, що причиною специфічних «пахощів» є летючі хімічні речовини. Як з’ясовано – причина в неякісних будівельних матеріалах.

На що ще слід звернути увагу. Запах вологості після ремонту – ознака того, що в приміщенні з’явилася пліснява. Причини появи грибкових утворень можуть бути різними: погано забиті щілини, порушення системи вентиляції тощо. Буває, що робітники нанесли шпалери на шпаклівку, яка не висохла, і на мокротинні почали розмножуватися бактерії.

Розвиток цвілі на поверхні будівельних та оздоблювальних матеріалів призводить до їх руйнування, а виділення міцелій у повітря стає причиною неприємного запаху після ремонту. До того ж, цвіль – серйозний алерген, який спричиняє захворювання верхніх дихальних органів. Від такої алергії особливо страждають маленькі діти. Якщо мікробіологічний аналіз повітря виявить забруднення – то потрібно буде переклеїти шпалери.

Кислий запах після ремонту свідчить про те, що, ймовірно, шпаклівка «забродила». Причина може бути в тому, що термін використання матеріалу вже закінчився або продавець не додержувався правил зберігання товару. Якщо навіть через певний час при інтенсивному провітрювані залишається сильний запах – доведеться здирати шпаклівку.

Ще одна з проблем – запах аміаку після ремонту, який виділяється з бетонних конструкцій або з деяких видів ґрунтовки глибокого проникнення. При хронічній інтоксикації газоподібним аміаком з’являються головні болі, знижується артеріальний тиск, виникає неврастенія та інше. Якщо хімічний запах після ремонту не зникає – потрібно звернутися до фахівців спеціалізованої лабораторії з проханням зробити аналіз повітря в приміщенні й визначити забруднювачі.

Що дає проведення аналізу повітря після ремонту?

У великих супермаркетах широкий вибір товару – від дешевого до дорогого. На жаль, за низькою ціною прихована і погана якість. Тому після закінчення ремонту рекомендується замовити аналіз повітря в приміщенні. Фахівці лабораторії компанії «ОТАВА» мають можливість ідентифікувати більшість забруднювачів. Для розширеного аналізу проба повітря відправляється в спеціалізовану лабораторію США.

Аналіз повітря після ремонту, виявлення токсичних речовин, пошук їх джерел дасть змогу заощадити витрати на лікування можливих захворювань у майбутньому. Бережіть своє здоров’я, живіть в екологічно чистому приміщенні.