8 Липня, 2019

Який зв’язок між народженням здорової дитини і комплексним екологічним дослідженням приміщення?

Хімічні речовини, такі як фталати, феноли, парабени, що виділяються з предметів побуту, можуть негативно впливати на розвиток дитини в утробі матері. Щоденне вдихання токсичних речовин впливає на зростання плоду і, в кінцевому підсумку, на здоров’я в дитячому та зрілому віці.

Щоб жінка змогла народити здорову дитину, необхідно створити для неї і майбутнього малюка сприятливі умови в приміщенні, в яких найбільше часу вона перебуває. З цією метою компанія «ОТАВА» проводить комплексне екологічне дослідження квартир та будинків. Спеціалісти виконають аналіз повітря на забруднення, визначать рівень електромагнітного випромінювання в приміщенні, перевірять якість води, що тече з крана, зроблять бактеріологічний аналіз середовища проживання.

Чому необхідно провести комплексне екологічне дослідження приміщення, в якому проживає вагітна жінка? Достатньо ознайомитися з висновками, які зробили співробітники кафедри епідеміології Університету Північної Кароліни, вивчаючи вплив хімічних речовин на ріст плода і вагу дитини при народженні.

Науковці розглянули різні групи хімічних реагентів: фталати, феноли, фосфорорганічні антипірени та інші хімікати, які містяться в навколишньому середовищі й виділяються зі споживчих товарів: меблів, синтетичних килимів, покриття для підлоги.

Фталати зазвичай використовуються як пластифікатори в промислових і споживчих товарах, зокрема при виготовленні пакування для харчових продуктів, у виробництві медичних приладів, іграшок і засобів особистої гігієни.

Парабени, триклозан, хлорфеноли додаються в антимікробні й антибактеріальні засоби, в продукти особистої гігієни і споживчі товари. Йдеться, зокрема, про дезінфікуючі та чистячі засоби, дезодоранти, зубні пасти.   

Дослідження проводили в США, Європі та Азії. Результати спостережень дали змогу встановити зв’язок між стійкими органічними забруднювачами і розвитком плоду.

Ось що показало дослідження.

  • Діти народжувалися з меншою вагою, якщо матір  вдихала протягом вагітності діхлорфеноли. До того ж, вплив фенолів був специфічним для статі: хлопчики були чутливішими.
  • Серед фталатів найбільш небезпечні високомолекулярні сполуки (наприклад, монобензілфталат).  І знову для хлопчиків їх вплив виявляється значно згубнішим.
  • Дія триклозану напряму пов’язана зі зменшенням ваги дитини при народженні, довжини тіла, окружності голови.
  • Були виявлені мінімальні докази будь-якого зв’язку між впливом парабенів, бензофенону і розмірами дитини при народженні.

Попри те, що науковці з обережністю підійшли до трактування результатів досліджень, можна з великою ймовірністю стверджувати про шкідливий вплив токсичних речовин на розвиток плода. Звертайтеся до компанії «ОТАВА» та замовляйте комплексне екологічне дослідження приміщення. Потрібно впевнитися, що атмосфера в домі сприятлива для матері і дитини. А якщо виявлено джерело, з якого виділяються токсичні речовини (килим, меблі чи будь-що інше), – то краще його позбутися, ніж ризикувати здоров’ям.