Звіт про дослідження капсул біологічно активної добавки

Для проведення дослідження в лабораторію було надано зразок біологічно активної добавки в капсулах. Зразок було позначено внутрішнім номером, фото зразка наведено в Додатку.

Метою дослідження було виявлення діючої речовини серед складників добавки і визначення її кількісного вмісту в разі підтвердження присутності.

1. Виявлення діючої речовини

Для проведення дослідження вміст капсул масою 1 г було екстраговано метиловим спиртом об’ємом 5 мл. Метанольний екстракт було досліджено методом газової хроматографії із мас-спектроскопічною детекцією (хроматограму наведено в Додатку).

Аналіз хроматограми показав наявність інтенсивного піку з часом виходу RT=26.11. За мас-спектром було ідентифіковано, що цей пік відповідає діючій речовині (мас-спектр речовини з часом виходу і для порівняння – бібліотечний мас-спектр діючої речовини наведені в Додатку).  Також на хроматограмі виявлено інтенсивний пік з часом виходу RT=24.25. Після аналізу його мас-спектра було встановлено, що цей пік відповідає домішці (СAS # ХХ-ХХ-Х).

2. Визначення кількісного вмісту діючої речовини

Кількісний вміст діючої речовини визначали за методикою Фармакопеї США. Перед проведенням хроматографічного дослідження для кількісного вимірювання діючої речовини було відібрано 10 капсул, подрібнено й екстраговано. Екстракти зразка досліджували методом рідинної хроматографії з УФ-детекцією…

Ознайомитися з повним текстом звіту

аналіз баду замовити