Звіт про дослідження речовини невідомого походження

Для проведення наукового дослідження від замовника було отримано зразок речовини невідомого походження в поліетиленовому пакеті. Фото зразка наведено в додатку. За інформацією замовника, речовина, надана на дослідження, – амбра. Зразок було позначено відповідним внутрішнім номером.

Метою дослідження була перевірка вмісту в складі зразка компонентів, що є типовими для природної амбри, методом газової хроматографії.

Для вилучення більшості компонентів зразка органічної природи його наважку було оброблено хлороформом. З метою вилучення амбрену, що є типовим компонентом природної амбри, наважку зразка було оброблено етиловим спиртом при кип’ятінні. При цьому розчинення зразка візуально не спостерігалося у разі використання жодного з варіантів пробопідготовки.

Отримані екстракти було досліджено методом газової хроматографії із мас-спектрометричним детектуванням (ГХ-МС). На зареєстрованих хроматограмах екстрактів зразка відсутні піки, що за мас-спектрами збігаються із мас-спектрами типових компонентів природної амбри. Зокрема відсутні піки, що відповідають мас-спектрам амбрену і продуктам його окиснення – амброксану й амбрінолу. Піки на хроматограмах зразка за відповідністю мас-спектрів було ідентифіковано як ефіри фталевої кислоти, що є типовими синтетичними пластифікаторами.

Ознайомитися з повним текстом звіту

анализ неизвестного вещества