Звіт про дослідження зразка гартованого скла

Для проведення наукового дослідження до лабораторії Замовником було надано зразок забрудненого автомобільного скла. Зразок було позначено відповідним внутрішнім номером. Фото зразка наведено в Додатку.

Метою дослідження було порівняння морфології та елементного складу поверхні забрудненого скла методом електронної мікроскопії.

Процес підготовки до мікроскопічного дослідження зразка потребував його розділення на частини шляхом нанесення сильного бокового удару. На оборотну сторону зразка попередньо було напилено тонкий гумовий шар з метою закріплення отриманих при розбиванні скла уламків на площині.

Окремі уламки зразка, що містили забруднення різної інтенсивності, механічно очищені частинки та апріорі чисті уламки, а також забруднення, зчищене з поверхні зразка механічно, були закріплені на поверхню, що проводить електричний струм, та покриті шаром провідника шляхом плазмового напилення платини.

Під час мікроскопічного дослідження підготовлених частин зразка було отримано набір мікрофотографій його окремих уламків та часточок забруднення (отримані мікрофотографії наведено в Додатку)…

Ознайомитися з повним текстом звіту

анализ стекла