Звіт про дослідження зразка косметичного засобу

Для проведення дослідження до лабораторії було надано зразок косметичного засобу з метою встановлення наявності в ньому рослинної олії, етанолу та гліцерину. Зразок становив собою прозору рідину маслянистої природи з інтенсивним запахом. 

Для встановлення якісного складу зразка його було досліджено шляхом ІЧ-спектроскопії. Шляхом порівняння ІЧ-спектра досліджуваної речовини з бібліотечними спектрами було встановлено його найбільшу збіжність із спектрами рослинних олій. Для перевірки загального відсоткового вмісту летких компонентів зразок було висушено в аналізаторі вологості до постійної маси при 100 ºС. Втрата ваги склала 3 %.

Для встановлення присутності в зразку етанолу та гліцерину зразок було досліджено методом спектроскопії магнітного резонансу на атомах водню (1H ЯМР спектроскопія). Характерних піків етанолу та гліцерину на 1H ЯМР не зафіксовано. Спектр ЯМР досліджуваного зразка за положенням піків і мультиплетністю збігається з типовими спектрами рослинних олій, таких як соняшникова, оливкова й кунжутна. 

Для остаточної перевірки наявності в зразку етанолу та гліцерину його було досліджено методом газової хроматографії із мас-детекцією…

Ознайомитися з повним текстом звіту