Звіт про хімічний аналіз кави (готового напою)

Для проведення наукового дослідження від ЗАМОВНИКА було отримано зразок рідини у скляній банці, за словами замовника – кави з цукром, готового напою. Зразок було зареєстровано та призначено йому №___ (фото зразка наведено в Додатку). За словами замовника, після вживання цього напою він протягом трьох діб страждав від порушення сну, що викликало підозру на наявність у зразку сторонніх лікарських препаратів чи психостимуляторів.  

Метою наукового дослідження була перевірка факту присутності в зразку сторонніх речовин, які могли відповідати за симптоми порушення сну. Такі речовини належать до органічних сполук природного чи синтетичного походження, тому дослідження зразка проводилося хроматографічними методами. Як референтний зразок було використано чашку натуральної кави з цукром, виготовленої із застосуванням кавоварки «Saeco». Фото референтного зразка наведено в Додатку.

Порівняльне дослідження проводили паралельно двома хроматографічними методами. Перший метод передбачав попередню екстракцію порцій по 30 мл наданого та референтного зразків однаковими порціями 10 мл хлороформу. Екстракти досліджували методом газової хроматографії із мас-спектрометричним детектуванням. Другий метод передбачав висушування однакових порцій зразка №____ і референтного зразка кави та подальшу обробку нелетких залишків метиловим спиртом. Метанольні екстракти сухих залишків зразків було досліджено методом рідинної хроматографії із мас-спектрометричним детектуванням.

Зареєстровані хроматограми хлороформних і метанольних екстрактів зразків наведено в Додатку. За умови наявності на хроматограмі екстракту зразка №___ піків, відсутніх на відповідній хроматограмі екстракту референтного зразка кави, ці піки могли розглядатися як привнесене забруднення, можливо – психостимулятор. Хроматографічні профілі досліджуваного зразка №___ та референтного зразка кави збігалися як для хроматограм хлороформних екстрактів, так і для хроматограм метанольних екстрактів. Єдина виявлена різниця полягала в суттєво більшій площі хроматографічного піку кофеїну на хроматограмі екстракту зразка №___. Сторонніх речовин у дослідженому зразку не виявлено.

Ознайомитися з повним текстом звіту