Звіт про хімічний аналіз поверхні скла

Для проведення наукового дослідження від ЗАМОВНИКА було отримано зразок скла з дефектами. За інформацією, наданою замовником, – скло зі СПЕЦІАЛЬНИМ покриттям з дефектами у вигляді кольорових смуг. Зразку було призначено внутрішній номер ____ (фото ділянки зразка з маркуванням наведено в Додатку, рис. 1).

Метою було наукове дослідження морфології та елементного складу поверхні дефектів скла.

За результатами попереднього дослідження було встановлено, що дефект у вигляді смуг присутній лише на одній стороні скла, а саме на його ввігнутій стороні.

Для встановлення походження дефекту поверхню скла було досліджено методом скануючої електронної мікроскопії з визначенням елементного складу. Для цього скло було подрібнено на окремі фрагменти механічною дією. Досліджувались фрагменти скла з дефектом (Додаток, рис. 2); фрагменти скла без дефекту; фрагменти скла з дефектом, на яких додатково було зроблено перпендикулярні дефекту подряпини металевим шпателем;  фрагменти скла з дефектом після спроби змиву смуг фільтрувальним папером, змоченим метиловим спиртом.

Дослідження елементного складу поверхні зразка проводили за допомогою скануючого електронного мікроскопа ТОРГОВА МАРКА (ВИРОБНИК, КРАЇНА) із використанням енергодисперсійного спектрометричного детектора ТОРГОВА МАРКА (ВИРОБНИК, КРАЇНА). Електронні мікрофотографії поверхні зразка скла з дефектами, результати елементного аналізу, карти розподілу елементів і спектри рентгенівського випромінювання окремих ділянок зразка наведено в Додатку (рис. 3-16, табл. 1-5).

Ознайомитися з повним текстом звіту